| anonim_4396 a întrebat:

de curand m-am inscris la o academie de fotbal si vreau sa invat cum sa dau o centrare buna! Ma puteti ajuta? FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| BlackNinja a răspuns:

Poti baga siretul sub minge, dar nu foarte tare.Eu centrez bagand interiorul sub minge,mingea ajungand in careu la o inaltime medie(intre cap si piept). Tehnica asta merge si folosita ca un "Early cross"(centrare intarziata):Cand esti foarte aproape de corner loveste cum am zis mai sus, dar loveste mai tare si doar rade mingea.Un alt tip de centrare ar fi si cu latul, ar fi, probabil, mai precisa dar si mai usor de anticipat.

5 răspunsuri:
| vladv26 a răspuns:

Bagi latul sub minge, antreneazate pana reusesti

| suculete12 a răspuns:

Trebuie sa te invete antrenorul multi care ti-au comentat sunt copii de 10-11 ani

| vadu22 a răspuns:

Ca sa centrezi bine trebuie sa bagi ceva mai mult piciorul sub minge.Nu trebuie sa dai neaparat cu siretul pentru ca asa ar putea fi o centrare prea puternica, mai bine exerseaza mult sa bagi latul sub minge, asa dai centrare buna si cu efectwinking

| alexinho71 a răspuns:

Salut! O centrare buna este una cu "siretul"... Funda?

| maryus112 a răspuns:

Ca sa centrezi bine inveti la antrenamente de asta te-ai dus la fotbalwinking