| PanaitescuMarian a întrebat:

fac antrenament in fiecare zi, ce ar trebui sa mănânc după antrenament? Am auzit ca trebuie sa mănânc 2608 calorii pe zi? E adevărat? Daca nu ce sa mananc înainte si după antrenament dar si in cele 3 mese principale ale zilei pentru a face mușchi.

1 răspuns:
| TudorMontana a răspuns:

Daca vrei sa pui muschi important nu e cate calorii mananci, da, si caloriile sunt importante, dar tu ai nevoie de 2g proteine/kg corp.
Asta ar insemna 5-6 mese pe zi, cel putin dublu cat un om normal pentru ca muschii nu se fac