| Anonim14354 a întrebat:

Fac exercitii pentru biceps triceps etc...Cu gantere, haltere...Si mi-e frica din cauza zvonului ca daca fac de mic dupa nu mai cresc.Daca e adevarat, pot face ceva sa mai cresc? De exemplu stretching, yoga. ajuta la ceva astea? Am 12 ani!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

"dar dacă tragi de haltere ritmul de creștere este mult mai încet", poti sa argumentezi tampenia asta?

trasul de fiare STIMULEAZA productia HGH ( hormonul de crestere ), oare ce inseamna asta, dupa cultura ta generala de 2 bani?

3 răspunsuri:
| hasseki a răspuns:

Nu este bine să tragi de haltere, gantere etc. de la vârsta această, deoarece nu ești dezvoltat complet! Iar stretschingul și yoga nu te ajută cu nimic în creștere! Eu zic să lași această pasiune pentru mai târziu!
P.S.Vei crește, dar dacă tragi de haltere ritmul de creștere este mult mai încet. Baftă!

| Anonim14354 explică (pentru hasseki):

S-ar putea sa ai dreptate.Dar am vazut multi care trageau de la 13 ani si la 18 aveau peste 1, 80...

| Anonim14354 explică (pentru Cosmin86):

Mersi pentru sustinere omule!

| Cosmin86 a răspuns (pentru hasseki):

"dar dacă tragi de haltere ritmul de creștere este mult mai încet", poti sa argumentezi tampenia asta?

trasul de fiare STIMULEAZA productia HGH ( hormonul de crestere ), oare ce inseamna asta, dupa cultura ta generala de 2 bani?