| IncorrectUsername a întrebat:

Fructele se consuma dupa sport sau inainte?

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cu 20-30 de minute inainte si dupa antrenament.

| Weider a răspuns:

Fructele mananci inainte cu o ora de sport ca sa ai energie, nu sa mananci inainte cu 10 minute si apoi sa-ti vina sa dai afara in timp ce faci sport, mananci dupa ce ai facut sport.

| tracicus a răspuns:

Nu conteaza. poti manca si in timp ce faci sport exemplul cel mai bun e in tenis. dupa sport iti recomand pepene rosu

| albastrica009 a răspuns:

E mai bine sa le mananci inainte pentru ca esti mai in forma dupa la sport

| spidy a răspuns:

Nu conteaza, poti sa mananci si inainte si dupa...depinde cum te simti tu!

| 5IrOK a răspuns:

Cand faceam inot antrenorul imi tot spunea ca pot sa mananc inainte de antrenament cu vreo 15-20 minute si la 30 de minute dupa antrenament
Presupun ca fructe poti manca si inainte si dupa dar in cantitati mai mici inainte si niste fructe usoare cum ar fi merele sau orice fruct mai usor pentru stomac
Inainte de sport mai poti manca 2-3 bucati de ciocolata pentru energie

| IncorrectUsername explică (pentru 5IrOK):

''Inainte de sport mai poti manca 2-3 bucati de ciocolata pentru energie''
Pai eu vreau sa fac sport, nu sa ma ingraslaughing

| deeyutzza94 a răspuns:

Inainte

| rauzan94 a răspuns:

Eu ti-as recomanda inainte sa faci sport cu vreo 5-10 minwinking