| Schillinger a întrebat:

imi puteti da niste raspunsuri despre cum as putea sa-mi tonifiez abdomenu si sa-mi creasca masa musculara(fara ridicarea de agantere)prin exercitii fizicebig grin.MS

Răspuns Câştigător
| SteLLyOsS a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca tine.Am inceput sa fac cate 200 de abdomene pe zi. Faceam 60 si ma opream si dupa 15 minute faceam din nou.Mai trebuie sa faci si vreo 100 de flotari.Dar trebuie si sa te duci la sala la aparate speciale pentru muschi. Flotarile sunt cele mai bune si ajuta nu numai muschii de la membrele superioare si iti face si pectoralii si abdomenul.Cred ca te-am ajutat cu acest raspuns.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SteLLyOsS):

Antrenament zilnic = progrese lente

pieptul se lucreaza 1 data pe saptamana, foarte intens

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu creste deloc masa musculara doar mancand bine fara sa ai lene sa duci lingura la gura daca ai o mama care gateste. Avem destui barbati in tara asta jerpeliti de parca sant veni-ti din puscarie. Poti face flotari si tot ceea ce poti face acasa iar in cateva luni ies rezultatele.

| Pauluk a răspuns:

Buna!
1. Trebuie sa slabesti(jogging, cardio, inot,...).
2. Aimentatie corespunzatoare:bogata in proteine(carne, lapte, branza, oua) si carbohidrarti(paste, orez, peste).
*Fara o alimentatie buna nu faci mare lucru!
3. Exerctii pentru abdomen: abdomene.
Bye!