| valymessy a întrebat:

Salut TPU,intrebarea mea este cum imi pot intarii reflexele,eu joc fotbal ca portar am 15 ani,si nu prea am reflexe extraordinare,dau funda,bafta

Răspuns Câştigător
| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns:

Raspuns de la prietenul meu, care a jucat fotbal 10 ani (tot portar): Nu-ti fie frica de minge! Fa cat mai multe plonjoane, da cu sutul cat mai mult...chiar da singur cu mingea in zid si prinde-o. Reflexul daca nu e nativ, se dobandeste prin multe exercitii...Nu te lasa!happy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Asteroid a răspuns:

Combina football-ul cu alte tipuri de sport, cum ar fi Tenisul, Ping-pongul. Pune-ti prietenii sa-ti suteze mingea in 3 directii stinga, mijloc si dreapta, si la rindul tau sa incerci sa prinzi mingea, va fi greu de la inceput, cu putin efort te deprinzi, incearca sa citesti pe piciorul celui ce suteaza, si da, nu crede ca toate astea pot veni de la sine, ai nevoie de un efort mare pentru a ajunge cineva!