| mihai4000 a întrebat:

m-am apucat de sala si tiu cam care este treba cu proteinele si carbohidrantii doar ca nu stiu ce combinatii de macaruri sa fac, de exemplu azi cand m-am intors de la sala am mancat ciorba, felul 2:fasole, 3 felii de branza groase, o rosie, 3 felii de paine, un ou si dupa am baut si o cana de lapte credeti ca e bine asa? ajutati-ma, dau funda!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Proteine : carne, peste, branza, oua, migdale, nuci, linte, naut

carbohidrati : orez, cartofi, cereale, paste, mazare, fasole, fructe

| Anonymous1995 a răspuns:

Consuma multe alimente bogate in proteine, adica: orez, piept de pui pe gratar(nu prajit, deoarece isi ia mult ulei) dar si oua, eu recomand cate unul in fiecare dimineata