| gabrielosss98 a întrebat:

m-am mutat impreuna cu familia mea in Finlanda si peste doua luni incepe scoala.As vrea sa slabesc pana atunci.Ce imi recomanda-ti sa fac? O sa imi cumpar si bicicleta.

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
În primul rând, dacă te-ai mutat în Finlanda nu trebuie să te stresezi prea mult deoarece acolo sunt oameni educaţi şi nu se uită insistent la felul în care arăţi.
Trebuie să eviţi prăjelile, grăsimile, dulciurile, pâinea şi băuturile acidulate.
Nu lua mese la ore târzii.
Mănâncă carne de pui fiartă sau la grătar, salată, supă de legume, fructe şi legume.
Bea zilnic minim 2 L de lichide, indicat ar fi apă plată sau ceai neîndulcit.
Mergi seara la alergat, să te plimbi şi cu bicicleta când îţi vei cumpăra una şi dacă ai timp, mergi şi la sală.
Uită-te pe Youtube la exerciţii pentru slăbit sau fă abdomene şi genoflexiuni.
Mult succes!

| DeeaVonP a răspuns:

Buna!
Practica niste sport-uri, te vor ajuta!winking
Cand o sa te inalti mai mult va parea ca esti mai slab!
Te poti duce la sala...tii o cura de slabit, sunt multe variante! big grin

| UnNumeCiudat a răspuns:

In Finlanda sunt tigani?

| shax98 a răspuns:

Du-te la inot o sa te inalti si nu o sa se mai vada atata de rau corpul tau cu kg pe care le ai si in plus o sa slabesti!

| Väinämöinen a răspuns:

Moi Gabrielosss98. Mina en ymmärrän miksi sinä aina kirjoitaa kaiki kysymyksessä että sinä olet Suomessä. Se ei ole tärkeä yksityiskohta. Jos olet lihava ja haluat olla sexy mies, menna kuntosaleen. Sina tiedat hyvin mita sinun taytyy tehda.

Ala ole ylimielinen koska se ei oo hyva!