| anonim_4396 a întrebat:

ma intreb care dintre urmatoarele sporturi inalta cel mai mult? As vrea si aproximari in cm pentru fiecare sport in parte. Nu stiu de care sa ma apuc serios. Baschetul, voleiul, handbalul sau inotul?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Voleiul si baschetul!
Inotul te dezvolta pe latime, dezvoltandu-ti trenul superior mai mult decat cel inferior.

| paul0507 a răspuns (pentru Violleta2022):

Vreau un raspuns concret! Care dintre volei si baschet ma inalta mai mult?

| Violleta2022 a răspuns (pentru paul0507):

Amandoua! Atat voleiul cat si bachetul!
Acum, depinde de tine la ce esti mai bun!
Nu uita ca, mancarea este al doilea factor important, care te ajuta sa cresti!
Lipsa vitaminelor si mineralelor din mancare, duce la o subnutritie si o crestere foarte lenta, deci, manaca sanatos si da-i corpului un impuls sa-l ajuti sa se ridice!
Fara coco-cola, fara sucuri, fara chimcale, fara fast food.
Mananca multe fructe si legume, carne doar gatita si multe salate.

| doctorandus a răspuns (pentru paul0507):

Nu e adevarat, sunt mituri urbane: nu sporturile inalta, ci sportivii de performanta sunt selectati dupa corp (adica e taman pe dos).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am facut volei 4 ani de zile si antrenorul mi-a zis ca faza asta cu "sportul inalta" e cea mai mare minciuna. Pot sa-i dau dreptate, voleiul m-a lasat la fel de scunda, doar m-a invatat sa sar cat mai inalt.