| FrunctoNic a întrebat:

Ma puteti ajuta cu ce stil de karate se practica la Batausii Wasabi (Desenele de pe Dysney).Sau care e un stil foarte bun de karate pentru bataie.Prefer sa-mi spuneti stilul de la batausii wasabi.Sa scrieti de ex asa : Stil foarte bun de karate: ****** Stilul care se practica la Batausii wasabi: *****. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Quicky25 a răspuns:

Nu tot ce vezi in desene este adevarat!
Există numeroase stiluri de karate, diferite prin tehnicile de luptă si principiile strategice pe care le folosesc. De exemplu, Shotokan folosește atacuri lungi, din mișcare, punând accent pe viteză, mobilitate, suplețe, în timp ce în Goju-ryu se folosesc atacuri și blocaje scurte, fără deplasare, accentul fiind pus pe forță. Toate stilurile folosesc două exercții de bază: kata (set de tehnici prestabilite mimând lupta cu adversari imaginari) și kumite (lupta cu adversar real).

0 răspunsuri:
Întrebări recente