| RadXx a întrebat:

v-as ruga foarte frumos sa imi faceti un program de antrenament pentru culturism pentru incepatori dar care sa dea roade si sa fie bun, ma voi duce o luna si vreau sa pun neaparat accentul pe brate! asa ca va rog mult daca vreti sa imi faceti un program pe zile cu ce grupe sa lucrez dar spre sfarsit de luna imi trebuie neaparat forta in maini.Deci un program cu grupe lucrate adica ntro zii lucrez 2 3 grupe in ata atat in alta pauza, va rog mult sa imi faceti asa cum vam zis mai sus si daca se poate spuneti-mi ce alimente ar fi bine sa consum si nu stiu de ce dar am muschii de la brate slabi.....ma rog.....multumesc si dau funda maree + voturi :3

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Muschii se pun in ANI DE ZILE si tu vrei intr-o luna...

Copil mic si firav care o sa ramana FIRAV cu o asemenea gandire de 2 bani!

| RadXx explică (pentru Cosmin86):

Nu am ce sa iti cer mai ales tie! am vrut sa imi fac un program si nu eram experimentat! gandirea mea este mai buna ca a ta de mii de ori! daca vrei sa critici, ca toti ceilalti mai bine numai comentai

| Cosmin86 a răspuns (pentru RadXx):

Serios? Gandirea unui COPIL PAMPALAU SI FIRAV e de mii de ori mai buna?

Vai de capul meu rolling on the floor

"spre sfarsit de luna imi trebuie neaparat forta in maini."... exact cum spuneam, COPIL PAMPALAU.

| RadXx explică (pentru Cosmin86):

Prietene stai chill, eu zic sa pastram respectul intre noi fiindca asa e ok.pampalau si firav? cred ca ai gresit persoana, iti faci singur autoportretul! din astia ca tine sunt peste tot, nu am ce sa ii cer unei persoane care nu gandeste cand vorbeste! daca ai vointa si te duci la sala intr-o luna iti lucrezi mainile mult, da n-am ce sa iti cer eu tie.Copil batut de soarta ce altceva sa fii -_- nu te vei compara la gandirea pe care o am nici daca ai vrea! Trebuia sa specific in intrebare:INTERZIS HATERILOR SI NOBILOR!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RadXx):

Fac sala de peste 6 ani. Vezi si tu profilul meu, cu 18.000 de raspunsuri TOATE la sport si nurtitie ( si aici si pe culturism.ro ).

Si daca lucrezi mainile "mult "NU inseamna ca si creste mult forta.

Forta NU SE FACE CU VOLUM, forta se face cu antrenamente PUTINE si cu greutati MAXIMALE ( cand termini antrenamentul scurt, sa-ti tremure mainile ).

P.S. : cand o sa tragi si tu 100 kg cu o singura mana, sau o sa faci tractiuni cu 35 kg legate de tine, atunci sa te compari cu mine.

Copil mic si firav, face el forta intr-o luna!

Faci forta intr-o luna => COPIL PAMPALAU SI FIRAFV, PUNCT. Forta se face in ani de zile.

| RadXx explică (pentru Cosmin86):

Daca stii cum sa faci si ai un "partener" cu care sa mergi + daca mai iei si proteine(shakeuri) si ai un program de masa organizat si stii sa ti-l organizezi si stii sa lucrezi si sa faci exercitiile corect atunci iti cresc muschi foarte bine! Stiu un baiat care trage de fiare de 1 luna, prieten cu mine, cand l-am vazut nu avea muschi asa mari, dupa o luna i s-au dezvoltat repede, nu la toti li se dezvolta repede sa intelegi asta! si nu imi pasa ca tragi tu 100kg pe o mana laughing mai intai invata sa vorbesti frumos si sa iti controlezi cuvintele si dupa sa te lauzi cu 100kg ale tale pe o manawinking degeaba ai muschi daca, creier delocwinking Nu creste forta daca lucrezi mainile? haa? DAMN laughing ai auzit si tu de strierea muschilor?, adica sa faci cu mai putine kg si mai multe repetari + serii, asta e pentru fibra musculara, iti face muschiul tun daca stii sa il lucrezi.Forta daca stii sa lucrezi si daca ai si pe cineva experimentat langa tine se face si intr-o luna max 2-3, in cazul meu care am prieteni experimentati tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru RadXx):

Mai bine creatina si oxid nitric, decat shake-uri cu proteine, daca tot insisti pe forta :)

p.s. : strierea muschilor se face DIN ALIMENTATIE.

Multe repetari NU inseamna definire/striatie.

Mai documenteaza-te, ai ABERAT COMPLET cu multe repetari.

Ia de colea :
http://www.cristianmargarit.ro/2011/02/antrenament/masa-vs-definire

Si vezi si asta:

http://www.getfit.ro/......serie.html

Multe repetari = REZISTENTA, in niciun caz fibrare!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RadXx):

P.s. : prietenii tai "experimentati" sunt tot niste PAMPALAI FIRAVI, care fac "striere" cu multe repetari? rolling on the floor

| RadXx explică (pentru Cosmin86):

Fraiere poti sa razi cat vrei,nu i-ai cunoscut mai intai,gandeste apoi vorbeste! aa stai am uitat,tu nu gandesti! nu stii decat sa zici si tu pampalai firavi, mai bine vezi-ti in **** mea de trebuie ta si numai comenta aiurea, Nob! daca ai venit aici sa critici si sa faci ca toate aratarile ai gresit siteu, de bunul simt ai auzit si tu? ma indoiesc, esti prea jmecher ca sa mai stii si altceva!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RadXx):

Te-ai uitat pe ce linkuri ti-am dat? Sunt legate de forta si definire.

Sau esti prea ocupat sa aberezi cu "muschi intr-o luna" incat esti ORB sa vezi orice altceva?