| vlady434 a întrebat:

Vreau cateva informatii despre antrenamentele lui Floyd Mayweather Jr.,adica,cate abdomene,sarit coarda,flotari etc... face. Si cate ceva despre alimentatie. In calitate de practicant al aceluiasi sport ma intereseaza foarte mult, asa ca raspunsurile cele mai bune primesc funda.

2 răspunsuri:
| KiLLeRBee a răspuns:

Pai nu conteaza cate abdomene, flotari, sarit coarda si restul face el, conteaza cate poti face tu, te asigur el face mult mai multe decat poti tu face la varsta ta, asa ca incearca sa faci cat mai multe si sa ajungi pana la limita, sper ca te-am ajutat, funda?

| cristi1505 a răspuns:

laughing) Sincer...aceste raspunsuri nu pot fi date.Din ce motive:
1.Nu stie nimeni concret!
2.De obicei aceste lucruri nu se spun de catre nimeni din staff-ul unui sportiv, mai ales luptator fie el de kickbox, box, MMA, BJJ etc.
3.Ce vezi tu pe net alea sunt facute numai pentru a face rating inaintea unui meci.Ei au antrenamente mult mai dure si mult mai diferite.
4.Alimentatia este diferita la fiecare luptator, si antrenamentul la fel.

In concluzie, sa nu te bazezi pe astfel de videoclipuri sau ce mai citesti pe internet ca nu e nimic real.
P.S:Si eu sunt cunoscator al acestui sport.Practicant sunt de kickbox si MMA dar sunt pasionat si de box!