| CuriosEL a întrebat:

,
vreau sa stiu ce exercitii ( va rog frumos sa puneti un video sau poze ) sa fac sa imi creasca puterea sa ii dau pe altii la skandenberg?winking

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. tractiuni cu incheietura indoita ( flexata )
2. tractiuni in prosop ( pentru degete )
3. tractiuni intr-o mana ( asistate putin de cealalta daca nu poti )
4. ramat cu gantera
5. ramat cu rolling thunder
6. izometrie ( multe tipuri, pentru tendoane )
7. antrenament cu alti oameni la mese speciale de skandenberg
8. rotatori si rising cu prosop + discuri

Vezi pe youtube, gasesti destule tutoriale.

p.s. : la orice exercitiu faci maxim 5 repetari, poti peste, maresti greutatea (si la tractiuni, poti peste 5, legi discuri de tine )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucreaza incheietura mainii

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu faci doar din incheietura? laughing

| MassEffect a răspuns:

La skandnberg inta muschi bratelor cat si umarul si spatele, poti sa faci mai multe tipuri de tractiuni si dupa cum spunea si mircea izometricele sunt foarte bune pentru skandenberg.

| mircea22b a răspuns:

Izometrice pentru tendoane. Te incorzi cat poti sa rupi un lant, sa impingi un perete, etc. Din cauza ca nu se misca nici un muschi se intaresc tendoanele. Oncescu de ex. sta 30 de minute tinandu-se cu o mana de creanga unui copac.