| sunttoteu a întrebat:

Salut voua. Mi-ati putea recomanda o serie de exercitii sa dau jos 'burtica' si sa se 'formeze' muschii? big grin Pe langa abdomene si flotari. Mersi! ^^

4 răspunsuri:
| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Scoate un abonament la o sala de fitness unde exista un instructor ce te va invata exercitiile corecte si evita cat poti de mult ''bombele'' alimentare.
Dar trebuie sa pui accent pe exercitiile aerobice.Incearca sa le faci in aer liber.

| dragonslep a răspuns:

Uite cum sta treaba daca faci abdomene, muschiul o sa se formeze dar nu dai jos din burta. Adica poti face 9586739 de abdomene daca nu ai o dieta cat de cat echilibrata, adica fara prajeli, ulei, dulciuri si nu alergi degeaba

| MrMuscolo a răspuns:

Incearca sa mananci sanatos, si nu te lua dupa toti prostii care spun sa nu mananci carne, cartofi etc... Evita prajeala, sucurile, dulciurile Incearca sa mananci carnea la cuptor/gratar cartofii la cuptor(dupa parerea mea sunt cei mai buni la cuptor)insa fara unt, margarina sau alte cacaturi, incearca sa iti creezi un stil de viata sanatos. Si dupa ce reusesti sa slabesti sa nu te apuci iar de cartofi prajiti snickersuri si etc... Sper ca te-am fost de ajutor!

| Jambooja a răspuns:

Exercitiile fac doar 10% din datul jos a burtii si inlocuitul cu patratele.
1. Dieta in functie de tipul somatic pe care il ai.
2. Fara bere, suc, zahar, paine etc.
3. Multa alergare (cardio).

Trebuie sa intelegi ca abdomenul este ultimul loc al corpului uman de unde se retrage grasimea. Deci daca vrei sa scapi de burtica vei scapa si de prin alte locuri de pe corp.

In principiul daca ai cel putin 8 ore de somn pe noapte, o dieta corecta si echilibrata te asigur ca faci treaba bunahappy