| Vladut650 a întrebat:

Salut, Vreau sa aud parerile tuturor pentru ca la acest capitol sunt pareri impartite. Eu unul am parerea mea, insa vreau sa aud parerea tuturor.

http://www.megaproteine.ro/despreculturism/sanatate/sex- si-culturism/

3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Cu siguranta este adevarat, sexul nu are nici o legatura cu sportul, testosteronul nu se pierde asa usor cum zic altii.

| AntrenorFitness a răspuns:

Foarte bun articolul. Adevarat!
Nu "pierzi" testosteron, in compozitia spermei sunt alte substante printre care si proteina. Intr-adevar, o partida de sex necesita efort, ceea ce inseamna ca arzi 3-400 calorii, de aici si ideea de influenta asupra cresterii muschilor. Te vei simti obosit, este normal, antrenament cardio!

| Vladut650 explică (pentru AntrenorFitness):

Da dar stii si tu cat de discutat a fost acest subiect. Foarte multi antrenori spun ca este adevarat ca prin sex pierzi testosteron 80% din antrenori sunt apa de ploaie...