| Alexinho001 a întrebat:

Salut

Vreau sa va cer si eu un REGIM, EXERCITII LA SALA..pentru a slabi drastic.
E nevoie...LA 15 ani jumate am 105 kile! Stiu e mult... fac sala de doua luni dar nu am un antrenament fix de aceea va cer ajutorul
plz need help
FUNDOY!

2 răspunsuri:
| Spitz10 a răspuns:

Am eu o solutie.In primul si in primul rand daca ai foarte multe kilograme nu trebuie sa fac sala...aia e doar pentru muschi.In primul rand ar trebui sa mananci macar putin mai sanatos macar o masa pe zi sa mananci o salata sau ceva. Daca vrei sa arzi calori multe trebuie sa alergi.Ar fi bine sa alergi 2 ore pe zi... dar la ore bine stabilite, nu numai cand ai tu chef.
Ar trebui sa te duci la un magazin dinasta unde se vand ceaiuri naturale si potcari din astea, si ii ceri vanzatorului sa iti arate cateva ceaiuri naturale pentru slabit, sau daca nu este prin apropiere asa ceva te poti duci la farmacie sa ceri niste ceaiuri de slabit.Sala va trebui sa ramana in programul tau. Dar sa nu le bei excesiv de mult pentru ca cantitatea excesiva de ceaiuri de slabit duce la moarte.Plzz funda.

| ashtray a răspuns:

Eu am slabit 16 kg in 2 luni cu o cura facuta de mine, din documentari de pe net. Fara carne de porc, fara prajeli, paine cat mai putina,(maximum 3 felii pe zi), pui si peste cat cuprinde, fructe multe,(ai grija la citrice ca sparge stomacul, merele sunt cele mai bune), mananca salata si nu mai manca dupa orele 18:30.
Si sa nu uit, renunta la chips-uri, cola, sucuri acidulate (daca vrei suc fa-ti tu singur), toate prostiile ce contin te miri ce...mananca in schimb cereale.