| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am 16 ani curand 17, aproximativ 1.80 si 87kg. Ce ar trebui sa fac la sala in primele etape? (nu vreau sa iau un antrenor). Nu am fost niciodata

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sala se face DUPA ce se opreste cresterea ta, pana la 20 de ani nu este recomandata, deoarece inhiba hormonii de crestere.
la 16-17 ani se recomanda practicarea unui sport, care sa ajute la dezvoltarea ta fizica si pishica, normala, sanatoasa si armonioasa!

| nemur88 a răspuns:

Sunt un baiat foarte rusinos. sper sa imi fac curajul sa ma duc.

| Yaesmin a răspuns:

Să te flexezi pe bandă.

| AlexandruSimionescu a răspuns:

Poti practica atatea sporturi ce te vor ajuta in dezvoltarea ta https://shuhari.ro/......-shuhari/. Poti citi pentru cateva repere