| patrolevery1 a întrebat:

Salutare, am 20 de ani si as vrea sa stiu daca oasele mai pot creste/dezvolta dupa aceasta varsta daca fac SALA si multa miscare pe langa (ciclism,role, fotbal) Multumesc si astept pareri!

Răspuns Câştigător
| Adrianetc a răspuns:

Dupa varsta asta, oasele incep sa se lateasca si sa se intareasca, gata cu cresterea, s-ar spune ca sala de forta solicita cel mai mult hormonul de crestere dar acuma nu prea mai ai sanse, totusi te sfatuiesc sa practici un sport in continuare,

4 răspunsuri:
| SupraDozaDeVise a răspuns:

Depinde si de statura parintilor daca ei sunt mici de inaltime si tu vei fi. Sala, daca ridici greutati deasupra capului iti opreste cresterea( toceste oasele). Insa daca practici un sport (volei, baschet) astea te mai inalta. Chiar nu stiu ce sa zic, cred ca depinde de organismul tau happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru SupraDozaDeVise):

Serios? sala toceste oasele si opreste cresterea?

de unde ai scos o asemenea ABERATIE?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

rolling on the floor inseamna ca cei care se antreneaza de peste 10 ani au oasele facute pulbere.

| patrolevery1 explică (pentru SupraDozaDeVise):

Nu ma refeream la inaltime, ci pur si simplu la marimea oaselor....clavicule mai mari, stern mai mare