| Andrei21212 a întrebat:

Salutare, am 3 antrenamente pe saptamana la sala cu antrenor personal. Faza este ca pare ok omul, nu imi doresc cine stie ce performante, doar ca din ce vad pare putin obosit si plictisit in mare parte pentru ca le facem de la 7 dimineata, eu atunci ma descurc cel mai bine si imi si convine cu timpul. Este ceva deplasat? Va rog sa imi spuneti nu as vrea sa fie vina mea

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg pana la urma, tu vrei ca antrenorul sa munceasca in locul tau?
El doar iti arata ce trebuie sa faci si tu executi ce-ti arata, pana obsosesti, ca tu trebuie sa fii cel care munceste, nu el.

Tu pleci acasa dupa sala, el ramane acolo si mai are 10 ca tine, deci ce vrei sa munceasca cot la cot cu fiercare, ca sa lesine?
Sincer, eu nu stiu ce asteptari ai tu de la antrenor si de ce esti nemultumit.

| Andrei21212 explică (pentru Violleta2022):

Nuuuu, m-am referit ca pare suparat ca vine de la ora 7

| mODIN a răspuns:

Nu inteleg care e problema. Cauti un prieten cu care sa iesi la bere sau cauti pe cineva care sa te ajute cu sfaturi si antrenamente in sala de sport?

| TimberWolf a răspuns:

Mare lucru sa faci sala fara antrenor, zici ca iti trebuie facultate, alti bani dati aiurea, ma rog, tu stii.
eu fac acasa si rezultatele sunt bune daca stii ce sa faci si cum.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TimberWolf):

Ce rezultate poti sa ai acasa? laughing)

| TimberWolf a răspuns (pentru Cosmin86):

Sa devi culturist nu, sa arati bine si sa ai forta da.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TimberWolf):

Cum definesti "sa ai forta"? Ca multi firavi se considera "puternici" laughing

| TimberWolf a răspuns (pentru Cosmin86):

Multi aveti muschii mari dar in gaoaze vibratoare, mari si tari pe tik-*** dar in realitate la vreo bataie de strada fugiti ca furnicile.
Hai frate, lasa-ne stim ca si tu esti mafeot mare daca tragi de fiare si bagi steroizi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TimberWolf):

Vezi cum eviti sa-mi raspunzi la intrebare? Deci, ce inseamna la tine concret "sa ai forta". Sau e o intrebare prea grea, pentru nivelul tau intelectual? laughing

| TimberWolf a răspuns (pentru Cosmin86):

Vi cu o intrebare cu care vrei sa pari superior pentru ca raspunsul tau urmeaza sa fie cel pmai probabil ''ce smecher sunt eu cu steroizii mei ca fac cu 200 la piept si tu nu poti''.
Hai lasa-ne ca noi nu avem ciumegarii de arnold.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TimberWolf):

In primul rand nu am luat niciodata steroizi. Si nu fac "culturism", ci kickboxing si mma.

Apoi, voiam sa spun ca multi care se antreneaza acasa se antreneaza aiurea si nici macar nu-si lucreaza toti muschii (spre ex. bara de tractiuni ai?).

Nu ma refeream forta la sala (gen impins la piept), gen raportat la ce faci tu, exemple: faci 10 flotari intr-o mana la 100kg? Faci 10 tractiuni cu 30kg legate de tine? (ai in decathlon veste de 20-30 kg pe care le poti prinde de tine).

p.s.: "vii", cu 2 de i.

| TimberWolf a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu fac frate tractiuni, fac pilates.
Fac 10 tractiuni cu 500 kg pe mine, 100 de flotari intr-un c o i si 10 000 de genuflexiuni in unghiile de la picioare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TimberWolf):

Exact: antrenament DE DOI BANI si o forta de 2 bani. Dar e ok, toti prostii cred ca au forta laughing

| TimberWolf a răspuns (pentru Cosmin86):

Da frate, noroc cu tine, mare ciumeg, deja imi e tare fricca de tine, mai ales cand am auzit ca faci pilates ca si mine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TimberWolf):

Nu stiu in ce familie de gunoaie ai crescut tu de tot insisti pe "ciumeg" si "bataie de strada".
Forta NU e pentru bataie, taranoiule.

| TimberWolf a răspuns (pentru Cosmin86):

''Forta NU e pentru bataie, taranoiule. ''
Zise ala care face kickboxing si mma.
Gunoaie auzi, ce lipsa de educatie din partea ta sa imi jignesti familia, se vede cum te-au educat parintii.
Stai tu linistit ca din mediile din care vin eu n-ai rezista tu nici doua zile si n-ai avea tu curaji sa calci vreodata.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TimberWolf):

Ultimul comentariu, ca oricum nu intelegi nimic.

"Zise ala care face kickboxing si mma" -> vino la un sparring cu unul bun(exemplu la Ciprian Sora se face sparring in fiecare vineri seara), sa vezi cum unu cu forta PE JUMATATE cat a ta, dar care e foarte rapid si tehnic te domina de nu reusesti sa dai nici macar o lovitura.

"Stai tu linistit ca din mediile din care vin eu n-ai rezista tu nici doua zile si n-ai avea tu curaji sa calci vreodata." -> NORMAL ca NU as calca in Ferentari sau pe unde esti tu, ce sa caut in asemenea medii de ANIMALE?

| TimberWolf a răspuns (pentru Cosmin86):

Esti un jeg de doi lei care doar jignesti si nu esti capabil sa ai o conversatie, mars in ***!