| Xenoverse1 a întrebat:

Salutare, sunt o persoana cu dizabilitati si lucrez ocazional la un magazin de mobila cand vin tiruri cu mobila si saltele. La început lucram la un centru de pocaiti ca voluntar cu 3 lei pe ora si ei mi-au făcut lipeala cu patronul magazinului acum 3 ani si la început a fost frumos ma chema aproape in fiecare sa-l ajut la livrari, dar problema este ca nu am forta necesară ca să pot căra o mobila grea si băiatul pe care il ajutam cu livrările a observat că nu prea am forta. Si de atunci l-a chemat pe altul care are forta mai mare ca mine iar pe mine cheamă doar la tir. Si de fiecare cand vin la tir il vad pe înlocuitorul meu cu gelozie, e urat si are nasul turtit si mai face mișto de mine câteodată zice ca nu am forta, sa mai trec pe la sala si de atunci băiatul pe care il ajutam la livrari il ia numai pe urâtul ala si cu nasul turtit.

Eu acasa mai fac exercitii dar nu se vede nimic pe mine. Ce sa fac ca sa am mai multa rezistență la lucru?

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ai nevoie de antrenamente si de alimentatie.

1. Ce antrenamente faci acum? Si ce poti sa faci, tinand cont ca ai spus ca esti o persoana cu dizabilitati?

2. Ai o alimentatie speciala pentru masa musculara si forta?

| anonimg a răspuns:

Oamenii sunt oameni și poartă în ei natura degradantă a vrăjmașului; și nici măcar la porțile mormântului nu se vor dezlipi de ea. Pentru că le place. Că dacă aceasta nu le-ar plăcea, ar renunța la ea.
Nu mai privi la oameni nici când îți fac bine, nici când îți fac rău. Dacă nu mai privești la oameni nici nu-i vei mai putea să-i urăști. Îți strici buna dispoziție și cu timpul caracterul dacă privești la lucrurile degradante ale vieții acesteia. Trebuie să privești la lucrurile vieții viitoare.
Dumnezeu va purta grijă de acela care se încrede în El; de acela care privește la El.

| raMLesS a răspuns (pentru anonimg):

"Nu mai privi la oameni nici când îți fac bine, nici când îți fac rău"

"Îți strici buna dispoziție și cu timpul caracterul dacă privești la lucrurile degradante ale vieții acesteia"

Nu sunt crestin, dar aici iti dau dreptate 99%, doar ca mai scadem 1% pentru ca nu stiu cum ai putea reusi sa nu te mai uiti la oameni tinand cont ca esti inconjurat de ei si multi fac parte din viata ta.

Ciudate fiinte oricum.

| Catrice a răspuns:

Pai e și normal sa îl ia pe cel care poate cara mobila, nu le cel care o poate scăpa că dacă se strica, de și el tras la răspundere.

| Xenoverse1 explică (pentru Catrice):

Mie nu mi se pare normal.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Dizabilitatea ta e mintala? Sau esti doar prea prost ca sa poti raspunde la 2 intrebari simple?

| Xenoverse1 explică (pentru Cosmin86):

Da e mintala. Si sa nu ma mai faci prost.

| StrongHeart a răspuns:

"si de atunci băiatul pe care il ajutam la livrari il i-a numai pe urâtul ala si cu nasul turtit."
laughinghaha
Hai ca m-ai facut sa rad, uratu ala cu nasu turtit, fir-ar mama lui sa fie laughing