| warriorM27 a întrebat:

acum o vreme cineva a facut misto de mine si dupa mi-a tras 2 pumni, in acel moment nu am stiut cum sa reactionez si de accea va intreb pe voi: Ce ar trebuie sa fac? Puteti sa imi ziceti un sport sau doua care sa ma ajute sa ma apar?
Dau funda

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Cunoscut sau necunoscut? daca tu cunosti persoana respectiva depune plangere la politie alaturi de un certificat medico legal. la violenta a bate focul cu foc nu e o idee tocmai buna. faci 1 curs, vine cu 5 prieteni si iti rupe maduva spinarii.

| warriorM27 explică (pentru JohnnyBi):

Cunoscut, chiar un fost prieten

| JohnnyBi a răspuns (pentru warriorM27):

Cand mai da in tine du-te la SML si ia-ti certificat medico legal. trebuie doar sa ai macar 1 martor si sa iti lase semne (gen o vanataie este de ajuns). te duci cu certificatul la politie si depui cerere pentru loviri si alte violente. in 15 zile va primi citatie de la parchet/politie sa se prezinte sa dea declaratii. asa il sperii. daca se roaga de tine poti retrage plangerea pana la hotararea definitiva a instantei. daca e tare in gura si se ia de tine lasa plangerea sa ajunga in proces. acolo are de ales. dosar penal sau impacarea. tu oricum si in proces poti retrage plangerea. ideea e sa il sperii. ca daca se va mai lua de tine, iar depui plangere. si dosar penal nu risca. asa cu artele martiale vine cu altii si ti-o iei fara motiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci cursuri de autoaparare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa incerci sa vezi pe net niste cursuri de karate sau arte martiale desi cred ca problema se poate rezolva pe care amiabila. De ce nu vorbesti cu el sau cu parintii lui? Parintii tai stiu? Daca stiu ar trebui sa se implice presupun ca esti minor. Ai dreptul la securitate. happy

| florynmondialul a răspuns:

Nu-l lasa asa! toti vor crede ca esti slab si dupa aceea iar se va lua de tine! uite aici ceva tehnici din care poti sa inveti cate ceva:http://www.youtube.com/watch?v=S9MiYflfkeo dar cel mai bine ar fi sa practici un sport de contact!