| GhostSura a întrebat:

Salutare, TPU!
Cum fac sa am si eu mana mai grea? Grea adica sa am putere in ea si sa usture cand dau, si sa am si pumnu tare, sa am besici din alea galbene pe degete maini. ca mi se pare ca nu prea am putere.
Dau Fundita!

12 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Intreaba-l pe Onan, iti explica ala exact ce si cum se fac "besicile"!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fa sport. Asa daca loversi pe cineva o sa il doara mai tare dar ca sa ai mana mai "grea" nu se poate, sunt oameni ce se nasc cu oasele grele..aceia au mana grea si sunt si oameni care se nasc cu oasele mai usoare.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de greutate, cit de tehnica si ceva antenament. Am facut niste ani de volei, am oasele relativ usoare si par destul de slab, chiar daca am 1.87 si vreo 85-86 de kile. Daca iti dau o palma peste bot, iti vei fi dorit sa fie pumn sau talpa de bocanc...

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

P.S. Daca vrei sa ai mina grea, pune o manusa de motociclist pe ea. big grin

| GhostSura explică (pentru KodrutZ):

Iesi acas`! Vad ca ai chef de glume si nu vreau sa ne certam. happy

| KodrutZ a răspuns (pentru GhostSura):

Tu citesti ce timpenii intrebi inainte sa le dai drumul pe-aici? "si sa am si pumnu tare, sa am besici din alea galbene pe degete maini" Vrei putere? PUNE MINA SI INVATA! Priveste un pic in jur, adevarata putere o are cine detine informatia si stie ce sa faca cu ea, gorile care sa dea cu pumnul gasesti peste tot, dar pentru unul ca Becali sau un mafiot oarecare va fi intotdeauna mai important un contabil decit un bodyguard.

| alin100 a răspuns:

Faci antrenamente pentru forta, adica maxim 4 repetari,dar pentru forta trebuie sa faci exercitii care includ mai multe grupe de muschii nu cele de izolare, de exemplu flotari cu un ghiozdan in spate, traztiuni cu discuri legate de tine, impins la piept, dar iti alegi greuatatea sa faci MAXIM 4 repetari si in afara de asta trebuie sa mananci foarte mult:carne multa,branza multa,oua, lapte, cartofi, migdale, orez si sa dormi minim 8 ore pe noapte.Succes!

| RZV123 a răspuns:

Te duci la sala, minim 2 luni. mananci carne multa si te antrenezi corect. Succes

| BogdanGab a răspuns:

Lopata si betoane! Alta solutie nu exista