| LiviuStefan a întrebat:

Salutare utilizatorilor!
Am nevoie de niste sfaturi. La scoala urmeaza sa dau o proba la sport pentru a primi o nota. Proba consta in 25 de flotari sau 10 tractiuni. Eu flotari nu pot face mai mult de 6 :-)))))si tractiuni n-am incercat. Mentionez ca sunt baiat si sunt cls.9. Cam rusinos dar asta e.

4 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

Sincer...Nu stiu ce ai putea face...Scuze...Dar daca te ajuta, eu am dat acum 1 saptamana proba la abdomene(25 de abdomene-30 de secunde) laughing) Iti inchipui ce...,, smecher" o fost big grin ..Mda..Probabil nu te ajuta cu nimic big grin
Ai putea face ca mine, sa te grabesti (incercand sa faci corect, logic) si chiar daca simti ca nu mai poti, tu sa faci in continuare....Sincer, nu cred ca ti-am dat un sfat foarte bun, dar macar o idee...Si te mai poti antrena pana atunci facand...In jur de 10 flotari pe zi si tot asa pana vei reusi sa faci cate ai nevoie.laughing Dar nu te forta prea mult ca sa nu faci febra musculara si sa nu mai poti da proba pentru care te-ai pregatit atat. smug laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Po-ti face flotari din genunchi cate 10 repetari a cate 3 serii si abdomene dupa aia zilnic si mananca mai putin.Stiu ca abdomenele n-au legatura dar daa esti in a 9-a si nu poti face decat 6 inseamna ca esti cam grasut deci trebuie sa mai dai jos nu numai sa faci muschi.

| LiviuStefan explică:

Pai asta fac. Le repet de cel putin 2 ori pe zi si am febra musculara. laughing Sper sa pot face mai multe.

| Marian_Narcis_2000 a răspuns:

Sincer ai putea sa repeti de mai multe ori cele 6 flotari dupa ce le-ai facut mai stai cateva minute si te apuci iar si repeti acelasi lucru de mai multe ori astfel vei reusii sa faci mai multe, nu uita repetitia este mama invataturii. Sper ca te-am ajutat.

Întrebări recente