| AlexicăHD a întrebat:

Salutari m-am apucat de football la 16 ani cam tarziu nu? oare pot ajunge fotbalist? am ceva talent cel putin in curtea scolii joc de rup... si cu baieti mai mari ca mine cu multt. La antrenamente unde toti au cel putin 3 ani de antre ma pierd cu firea nu mai vad unde e sa dau pase nu stiu ce am cum pot remedia asta? Cum pot face sa stiu sa-i dau drumu mai repede la minge? Eu joc mai inainte de obicei si am un noroc de ma lipesc la gool orice ar fi asta e cum ar spune unii "bulän" sau chiar ma ajuta la cv sau e ceva nativ? un mareeee fundoi pentru cine ma ajuta promit tongue

Răspuns Câştigător
| Catalyn13Barcelona a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu sa te apuci de un sport. Cum tu te-ai apucat la fotbal la 16 ani nu are nimic. Daca muncesti, crezi in visul tau de a ajunge fotbalist mare. Poate, sa dea Domnu` o sa ajungi la o echipa renumita din Romania sau alta tara. Si eu tot cam asa eram. Acum 3 ani cand fakeam antrenamente, iar acum nu mai fac, tot asa, in curtea scolii jucam foarte bine, iar la antrenament, nu stiu dar ma pierdeam ca si tine. Esti un pic mai intimidat la antrenamente pentru ca sunt baieti pe care inca nu ii cunosti si e si normal. Dar cu timpul o sa obisnuiesti, si o sa joci ca in curtea scolii. Sau cand esti la antrenament si ai un meci de exemplu, gandeste-te si tu ca ai vrea sa impresionezi o fata prin jocul tau. Si asa poate reusest. Bulan practic inseamna ca ai avut noroc, nu altceva. Deci la chestia asta stai linistitwinking Sper ca te-am ajutat. Fundita? big grin

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

De ce nu? daca ai talent, nu vezi in ce mocirla am ajuns in fotbal e nevoie de tineri ce daca ai 16 ani? Altii au devenit fotbalisti profesionisti dupa ce jucau fotbal pe plaja sau in sala! Asa ca du-te la un trial...sau la o echipa pe care o ai in apropiere de tine, daca intr-adevar ai talent ochiul unui antrenor priceput poate scoate un fotbalist din tine! Multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea mai sunt sanse te poti duce la o echipa de fotbal iar antrenorul te promoveaza si poate ajungi cineva nu stiu incearca. Sper ca am putut sa te ajut big grin

| alexmovila a răspuns:

Salut!
Nu pricep chestea cu:,, Am 16 ani cam tarziu nu?'', sa iti zic ceva' eu am 11 ani si imi zic toti ca daca nu ma inscriu la fotbal pana la 15 ani nu mai am sanse de loc! Dar un prieten are 12 si merge de la 7 ani la antrenamente! Stie tehnici ce mie mi se par inposibile dar ma pricep sa ii iau mingea cu usurinta,in fotbal conteaza mult tehnica,deci parerea mea e ca nu e prea tarziu,si inca ceva, la un meci de fotbal comentatorul de la fotbal a spus asa:,, Acest formidabil joc numit fotbal de noi este pura matematica!".
Deci nu iti mai tin atat morala si iti zic asa, in caz ca nu merge cu fotbalul cautati altceva in viata.
Si te superi dc iti spun bulan?
Mie imi spun ghips pentru ca a sarit mingea din mine ca din ghips si am aparat atunci un penalty unui copil de 17 ani si de atunci imi e putin indoita mana dar chiar putin o indoi mai mult ca cealalta nimic grav.
Deci Bafta!
Te rog funda si vot ca folositor daca ti se pare.

| Twerty a răspuns:

E destul de tarziu, dar prin munca vei reusiwinking.In legatura cu faza ca atunci cand iti vine mingea te pierzi asa si eu si fac fotbal de la 7 ani. Cred ca ar trebui sa ai mai multa incredere in tine si sa incerci sa tii mai mult mingea la tina sa nu tii cont de parerea celorlalti, care poate sunt invidiosi cand marchezi goluri.Si eu am avut problema asta asa ca... sa ai mai multa incredere si sa fii mai agresiv in jochappy. Sper ca ti-am fost de ajutor. FuNDA?:S