| Pacquiao a întrebat:

Stiti niste exercitii pentru partea inferioara si mediana a spatelui? happy
Si ce exercitii pot face pentru intercostali? (musculatura)
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Pentru partea inferioara extensii, iar pentru cea mediana cum ai zis tu, îndreptări, iar intercostali poti face gen abdomene, nu stiu cum să-ti explic sigur, dar când cobori trunchiul spre picioare îl rotesti in partea dreapta sau stanga a coastelor sa vi cu umărul drept in dreptul piciorului stâng, înțelegi ce vreau sa zic. big grin

| Pacquiao explică (pentru RobertMoon):

Mersi!
Ramatul e tot pentru partea mediana a spatelui?

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Ramatul e pentru partea superioara a spatelui jn special pentru marii dorsali, nu recomand ramatul, distruge coloana, mai ales ramatul cu bara T.