| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Stiti vreun exercitiu fizic care pot sa il fac acasa si care ajuta la cresterea in inaltime? Am 18 ani si stiu ca nu mai am nici-o sansa sa cresc dar macar ma strofoclaughing

6 răspunsuri:
| Gorillaz a răspuns:

Mda pai baietii cresc oricum pana la 21 22 ani maxim dar nu intotdeauna e adevarat, iar ca sa te apuci acum de baschet nu stiu cat te ar ajuta dar uite am un prieten care a crescut vreo 2 cm intr o saptamana pentru ca a pus picioarele pe dulap si a tinut capul in jos, cica se stimuleaza cresterea. poti sa incerci, eu nu stiu daca de aceea a crescut, dar oricum el e mic de inaltime si sa creasca 2 centimetri. el spune ca s a masurat special inainte si ca a auzit de la cineva de asta, poate tine faza si la tine, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ajungi cineva in viata, nu e neaparat sa cresti ca bradu'. Vezi exemplul Messi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista exercitii fizice care sa stimuleze cresterea in inaltime,dar sporturi da(baschetul mai exact). Sanse sa mai cresti intr-adevar,nu prea mai sunt(decat daca este vorba despre o exceptie in cazul tau),in concluzie, nu este nevoie sa te mai chinui, decat daca vrei sa te mentii in forma(ceva tot ai de castigat in urma practicarii acestui sport). Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DaRlInGiLuSiOnS,nu stiu de ce, dar am impresia ca tu fie nu ai citit raspunsul meu, fie l-ai citit superficial.Si eu am subliniat clar ca "NU EXISTA" ceea ce doresti tu(si sunt sigura de ceea ce vorbesc,altfel nu as fi raspuns,crede-ma). Faptul ca am mai adaugat ceva la raspunsul meu,a fost decizia mea si lucrul acesta nu imi face raspunsul nici stupid, nici nefolositor, pe langa subiect nici nu se(mai) pune problema.Cat despre decizia ta de a face referire la titlul de expert din cauza faptului ca raspunsul meu nu a fost pe placul tau, mie mi se pare total neinspirata si lipsita de sens.Eu nu sunt expert, ci un utilizator ca oricare altul.Acest titlu mi-a fost acordat in semn de multumire pentru faptul ca-mi petrec o parte a timpului meu liber pe site, incercand pe cat posibil sa ajut, iar pentru mine acest titlu nu reprezinta nimic mai mult.Pentru ca am acest titlu nu inseamna ca nu fac greseli, ca oricine altcineva.In schimb,in cazul de fata chiar nu este vorba despre vreo greseala(daca ar fi fost,mi-as fi cerut scuze), daca raspunsul meu nu este tocmai pe placul tau, asta nu este problema mea.Cam atat am avut de spus.Imi cer scuze daca am fost putin cam acida.Numai bine.

| DaRlInGiLuSiOnS explică:

2 dintre voi mi-ati fost de un ajutor nefolositorhee heeam subliniat clar EXERCITI CARE SA LE POT FACE IN CASA... Katya tu esti expert TPU nu stiu la ce ai acest titlu ca nu il meriti.Nu stiu care e faza ori nu citesti ce intreb eu ori habar n-amthinking

| MIHAI_7089 a răspuns:

Deci... singurul exercitiu pe care poti sa il faci in casa este : SOMN 12 ore si cand te trezesti mai stai in pat... leneves`te. intindetee. laughing))) eu asta fac si la 15 ani am 1.80 happy