| Maluma_Maluma_1998 a întrebat:

Sunt foarte slaba si as vrea sa merg la sala credeți că as avea șanse să ma ingras?
Vreau sa specific ca doresc sa ma ingras!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as sugera sa incepi cu o deparazitare intestinala, sa nu cumva sa ai paraziti intestinali.
Sunt multe cazuri care dupa deparazitare, au inceput sa manance sanatos si sa fie mai veseli, sociabili, activi.
Va trebuii sa-ti impui sa manci chiar daca nu-ti este foame, asta este primul pas, 3 mese regulate pe zi si 2 snakuri de fructe intre mese.
Dubleaza cantitatea de mancare pe care o ai la o masa.
Si daca iti doresti cu adevarat sa pui pe tine, te asigur ca vei reusii.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La sala de obicei nu te ingrasi, dimpotriva slabesti!
Dar cu mancare sanatoasa si mai multe calori, ai incercat?

| Maluma_Maluma_1998 explică (pentru Violleta2022):

Nu am pofta de mancare nu pot sa manac incerc sa ma ingras de 2 ani am 17 ani si 41 de kg si am 1 Si 55 cm si nu mai pot sa suport felul în care arat

| Maluma_Maluma_1998 explică (pentru Violleta2022):

Nu am pofta de mâncare nu pot sa mănânc efectiv si imi doresc de 2 ani incoace sa ma ingras sunt foarte slaba am 1 m si 55 cm si am 41 de kg nu mai pot sa ma privesc în oglindă nu mai suport cum arat

| alin131 a răspuns:

Mai, in primul rand esti sanatoasa si asta e foarte bine.

Ca si pofta de mancare poti lua vitamina c, magneziu, fructele iti dau pofta de mancare.

Eu pana la 22-23 de ani eram slab, acum la cativa ani diferenta m-am ingrasat 30 de kg sa stii ca se poate si de la prea multa alergatura zilnica sau daca esti o fire mai agitata se poate sa cosumi resurse pe care le iei inapoi la masa dar nu se depunde mai nimic...

Cred ca in principiu iti trebuie sa diversifici masa. Mult si din toate, eventual ciocolata destula...

| Maluma_Maluma_1998 explică (pentru alin131):

O sa incerc sa fac ce mi-ai sugerat?

| CristinaM00 a răspuns:

La sala adaugi masă musculară și evident că adaugi careva kilograme în plus.

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristinaM00):

Cu ce dumnezeu adauga kilogarme in plus, daca ea nu are pofta de mancare si nu mananca?
Sala in cazul asta, o epuizeaza total si pierde mai mult in greutate!