| IMS a întrebat:

Tenis(de camp) sau inot? De ce? (avantaje si dezavantaje) Funda.

Răspuns Câştigător
| Georgiiiiiii a răspuns:

Inot clar! Inotul te dezvolta din toate punctele de vere si poti si sa slabesti..la inot lucrezi cu toti muschii pe cand la tenis doar cu mainele.dar acum depinde si de ce iti place tie mai mult! Succes! :*

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Georgiiiiiii):

Ce vorbesti? Zici ca doar bratele ti le dezvolti la tenis, ha? Tu ai vazut vreodata un meci de tenis in care au fost angrenati doi jucatori de top? Ai vazut cata munca depun cei doi jucatori? Fetiţo, los-o balta!winking

| Georgiiiiiii a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Da intr-adevar alearga putin, se misca de colo-colo dar inotul este un sport mult mai ostenitor, muncesti mult, TE DEZVOLTI. Inotul este considerat primul si singurul sport dintre toate care chiar te dezvolta cu adevarat si si slabesti. daca este cazul si nu am spus-o eu ci specialistii.Eu am facut inot 4 ani si m-am dezvoltat mult si repede! :* Kisses :*

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Georgiiiiiii):

"Da, intr-adevar alearga putin, se misca de colo-colo"
Dupa fraza asta nu mai am ce sa spun! bye!winking

9 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Pot sa te intreb de ce ai pus aceasta intrebare?
Ce anume vrei sa faci cu cele doua sporturi? Sa te uiti la ele si nu stii care e mai bun? Serios...fiecare sport are frumusetea, avantajele si eventualele dezavantaje (pe care doar unii le pot descoperi).
In orice caz daca e sa raspund la intrebare, aleg tenis! happy

| cristi966 a răspuns:

Tenis e mai frumos din punctul meu de vedere avantaje:o musculatura mai buna si distractie, e mai distractiv decat sa inoti

| iwishicould a răspuns:

Din cate stiu eu, la inot iti folosesti toti muschii, asa ca mi se pare mai ok.(mai ales daca vrei sa slabesti) si e mai fain ca stai si in apa.

| OllaM a răspuns:

Pai daca joci tenis numai o mana ti se dezvolta tinatd racheta si ti se va deforma happy intr-un timp.
Daca practici inot ti se vor dezvolta mai mult muschii spatelui si te vor durea picioarele. Iti recomand inot stilul brasca

| RAf1224 a răspuns:

Doame, cum adică la tenis folosești doar o mana și la înot se dezvolta tot corpul? Nu știți ce vorbiți. La tenis folosești chiar tot corpul: pe picioare te sprijini. Și nu cu mana lovești. Lovești cu brațul. Și nu se folosește doar un braț. Exista rever unde se folosesc de obicei ambele brațe. Și la tenis te dezvolți foarte mult psihic. Dar și fizic. Cică de miști de colo-colo... te miști pe un spațiu inainte-inapoi, stanga-drepta. E ușor sa vorbești. Nu e chiar odihnitor sa faci asta. Și la tenis pierzi mai multe calorii decât la orice sport. Dar nimeni nu înțelege. Total lumea crede tenisul un sport ușor. Dar tenisul are Multă teorie.