| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce ziceti? Dinamo are sanse fara Torje?
Dau funda.

Răspuns Câştigător
| AdinaELA a răspuns:

Buna! Torje,de cand e la Dinamo, a progresat uimitor! In multe partide a reusit sa traga echipa dupa el, sa fie decisiv.Din piciorul lui au plecat multe centrari si pase transformate in gol de coechipierii lui.Este un jucator care prin explozie,dribling,pasiune, devotament si tupeu (pozitiv), poate face diferenta.A reusit de nenumarate ori sa obtina din baloane care pareau pierdute, centrari de gol si penalty-uri.Este printre singurii jucatori de viteza din lotul lui Ciubotariu (mai este doar Alexe),are sut, centreaza excelent, este un bun executant al loviturilor libere, poate juca atat pe dreapta, cat si pe stanga.Pe langa talent, Torje are capacitatea sa se dedice trup si mai ales suflet echipei la care joaca.La Dinamo nu mai e nimeni, la mijlocul terenului, care sa combine toate aceste calitati esentiale, zic eu.Defectul lui, la Dinamo, cel putin (la echipa nationala reuseste cu brio) este replierea in defensiva-nu reuseste sa ajunga la timp pentru dublajul cu fundasul dreapta.Deci,Gabi Torje, este o pierdere importanta pentru echipa bucuresteana, poate nu si esentiala.O echipa aflata pe primul loc in acest moment, cu maximul de puncte si golaveraj 10-0, nu poate sta intr-un singur jucator.
Eu, personal, sunt fana lui Gabi de cand juca la Timisoara si-mi este greu sa cred ca peste cateva zile va parasi pe Dinamo...

7 răspunsuri:
| 404namenotfound a răspuns:

Torje e un jucator foarte bun, deci fara el Dinamo nu ar mai fi ce e.

| Georgiana_5221 a răspuns:

Nu au nici o sansa

| tripleM a răspuns:

Nici o echipa nu sta intr-un singur jucator, vasluiul a facut o mare surpriza cand a batut acu' joi pe sparta desi a avut multi titulari de baza incerti prindtre care adailton si weslew.Si, desi sunt stelist si urasc dinamo, sper sa se califice in grupele Europa League. Bafta!

| Daygum a răspuns:

Retrogradează.

| HoldMyHand a răspuns:

Nu stiu, uitate pe facebook si twitter.Gabi Torje

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Ce rusine sa fi caine sa se pise toti pe tine!

| Dennys1521 a răspuns:

Daca pleaca si niculae
liga a2a ii asteapta