| ionuttanase a întrebat:

Vreau sa fac flotari si nu stiu la ce interval de timp trebuiesc facute? dau funda celui mai bun rasp

9 răspunsuri:
| paulpaul25 a răspuns:

O sa-ti dau link-ul de pe youtube de la un canal exrtem de bun in acest domeniu si foarte des actualizat, sper sa te ajute, pentru mine, cand nu am timp sau chef sa merg la sala, este foarte eficient din punct de vedere al suportului al informatiilor https://www.youtube.com/user/passion4profession

Eu zic ca este foarte bun si explicit, poti cere informatii suplimentare pe la comentarii de obicei este vizitat de persoane care au cunostinte in domeniu.

| NumeciudatT a răspuns:

1 minut maxim.

| dannycrtsz a răspuns:

Poate gresesc, dar nu prea are importanta, eu unul fac aproape in fiecare seara, mai multe serii. Poti cauta modele de flotari pentru o dezvoltare mai buna a pieptului, tricepsului etc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru dannycrtsz):

Cand o sa inveti sa te antrenezi, nu o sa mai faci in fiecare seara

| dannycrtsz a răspuns (pentru Cosmin86):

Am spus aproape, nu fac in fiecare seara, ironicule.

| Cosmin86 a răspuns (pentru dannycrtsz):

Muschii se dezvolta in zilele de pauza.

la flotari lucrezi piept si triceps, cel mai eficient sistem e 1 data pe saptamana, dar antrenament adevarat, cu greutati mari si pauze scurte.

| dannycrtsz a răspuns (pentru Cosmin86):

Aici era vorba doar despre flotari, despre ce greutati vorbesti acolo? Nu era vorba despre antrenament de sala...

| Cosmin86 a răspuns (pentru dannycrtsz):

Pai si la flotari poti pune greutati. Eu fac flotari la paralele ( unde am tot corpul in aer ) cu 25-30 kg legate de mine.

Sau la flotari clasice, intr-o mana + 10 kg in spate sau intr-o mana cu saritura.

Daca nu faci ceva sa fie mai greu si lucrezi MEREU cu aceeasi greutate, o sa te plafonezi rapid si o sa cresti in REZISTENTA, nu in muschi si forta.

| nusgdhfjbzga a răspuns:

Orce lucru trebuie luat cu incetisorul iti poti indeplini visurile dac urmezi mai multi pasi la inceput incearca sa faci citeva...a doua zi straduestete sa faci putin mai multe si tott asa mai departe poti s-o faci ai incredere in tine,, mult successs,,