| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac sport, dar fara sa slabesc. laughing Se poate? M-am ingrasat recent si sunt multumita de felul in care arat, dar nu prea fac miscare si lesin daca alerg 2 m... nu vreau sa stau asa, dar nici sa ajung bat.

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dimineata cand te trezesti, deschide geamul, si la tine in camera incepi sa faci exercitii de incalzire.
Net-ul e plin: http://youtu.be/1V-IN4zTA3Q?t=3m4s

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU VA CERTATI.
Eu mananc numai chipsuri, dulciuri si alte prostii, totusi nu ma ingras. Dar daca fac sport o saptamana, pa, pa 3 kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faptul ca am pus 2 kg acum e o minune laughing

| SiLaS a răspuns:

Cine ti-a zis tie ca daca faci sport slabesti?

| faboulos a răspuns (pentru SiLaS):

Ok SiLaS si atunci cum slabesti? ...informeazate si apoi comenteaza ok ..Prin sport(miscare sau cardio) arzi grasimi!

| SiLaS a răspuns (pentru faboulos):

Prin alimentatie slabesti copile? Eu sa ma informez? Cate carti de sport si nutritie ai citit mai imbeciule de iti permiti sa imi dai mie sfaturi? Cati ani de performanta sportiva ai ca sa iti permiti tu sa ma iei pe mine peste picior?

| faboulos a răspuns:

Pai foarte simplu,mergi la alergat si dupa aia mananci,si incearca sa te mentii si cu alimentatia,Daca nu vrei sa slabesti mananca multe proteine alea nu te ingrasa si in + daca mergi zilnic la alergat si mananci proteine iti vei face forme frumoase la picioare si la fese, si daca vrei uitate pe net la diferite exerciti pe diferite grupe musculare si vei avea rezultate foarte bune big grin,Proteinele le gasesti si in alimente gen lapte,oua, branza, soia, mazare etc! Daca nu poti la inceput sa alergi foarte mult, cand mergi la alergat incearca sa fugi cat poti tu cel mai mult si dupa aia te odihnesti 2-3 minute si iar incepi, oricum prima saptamana va fi mai greu ca dupa aia o sa alergi numai din placere, si vei avea si o veata sanatoasa. big grin...BAFTA//
Funda?

| AncutzaBratu a răspuns:

Sa se inteleaga daca faci sport nu slabesti doar te ajuta sa te mentii, arde mai multe calorii, ca sa slabesti e importanta alimentatia, sportul te modeleaza atat. bafta!