| Iancu01 a întrebat:

Vreau sa gasesc un joc de fotbal de care am uitat. Am o descriere pe care am gasit o pe TPU.

Un joc frumos ar fi sechiate laughing nu stiu daca asa se scrie da in fine...
este nevoie de o poarta si o minge, bineinteles si jucatori. Echipele sunt formate din 3-4-5 oameni ( 2 echipe )
Fiecare echipa respectiv fiecare jucator trebuie sa dea un sut la poarta (preferabil gol big grin ) in caz ca vreun jucator din cei 5 din echipa dversa o deviaza in corner se executa lovitura de la colt.
Daca jucator da peste sau pe langa poarta se pune 1 punct pct. penalty ( la 3 pct. penalty ). Daca jucatorul da pe poarta iar portarul respinge iar toti coechipieri celui care a sutat trebuie sa paseze sa ajunga la poarta si sa inscrie, dar dintre cei 5 ( 4 sau 3 ) din poarta trebuie sa iasa toti la interceptie in afara de unul care ramane portar, am uitat sa spun ca toti jucatorii din echipa portarului trebuie sa incerce sa eu paseze acestuia astfel incat portarul sa o prinda in mana. Daca dupa aceasta faza jucatorii care au sutat, incercand sa paseze si sa inscrie dau pe langa sau peste nu se va pune nici un pct. la penalty
Jucatorii hotarasc pana la ce scor se joaca!