| Mehh a întrebat:

Vreau sa slabesc in cam 1 luna cat mai mult. Ce exercitii sa fac, in casa, dar sa nu fie foarte grele, pentru incepatori?

Răspuns Câştigător
| Eduard a răspuns:

O.K., deci gandeste-te ca trebuie sa existe un echilibru intre ce arzi si mananci.
Trebuie o dieta cu mancare saraca in grasimi, dar echilibrata in carbohidrati. Trebuie sa incepi sa alergi (in toate formele posibile scari jogging viteza etc.), fandari, genoflexiuni, sarituri (in lungime si inaltime), stretching si mai sunt metode.
Poti sa iei niste suplimente nutritive bazate pe carnitina. Ajuta la slabire, la hidratare si energie.
Atentie infometarea nu va fi o solutie. Nu vei face decat sa te distrugi si eventual (in unele cazuri) sa te ingrasi mai mult.
Un alt pont ar fi sa iei vitamine. Ele nu ingrasa contrar miturilor urbane... daca ar fi asa nu am fi nici-unul slab...
Deci antrenamente intense si alimentatie sanatoasa.
Completari la ce-am spus eu gasesti pe site-ul acesta : http://www.getfit.ro/

Multa bafta!

1 răspuns:
| Anonymus3000 a răspuns:

Incearca orice tip de exercitii ambdomene, genoflexiuni, flotari etc sau sa faci alergari si ai grija cu ce mananci fara dulciuri, mananca fructe si mananca la aceeasi ora zilnic, 3 mese pe zi etc