| Afganistanu_9917 a întrebat:

Vreau sa stiu care este mai tare la bataie dintre taekwondo si judo happy
Dau FundA!

Răspuns Câştigător
| Nutsu_5031 a răspuns:

Taekwondo

3 răspunsuri:
| maryusik a răspuns:

Taekwondo

| G30RG3 a răspuns:

Taekwondo este mai de la distanta lovesti cu piciorul mai mult pe cand judo este lupta de apropiere dar pana la urma la ce te ajuta sa inveti prostiile alea si sa dai bani pe ele cand iti poti lua acasa un sak de bocs si dai in el pana crapi ca iti zic eu ca dai mai bine cu pumni ca la box decat cu arte martiale.

| redQueen a răspuns:

Din cate stiu eu judo este un sport folosit pentru autoaparare, nu pentru bataie. In general implica folosirea mintii, nu a muschilor. In schimb in taekwondo este folosita bataia.