| Zellen a întrebat:

Vreo fata care face sala? am niste intrebari happy

Răspuns Câştigător
| SiLaS a răspuns:

Daca esti fata poti pune intrebari si baietilor despre acest sport, unii mai sunt in masura sa dea sfaturi...deci sa te audhappy

| Zellen explică (pentru SiLaS):

Ah, ok. big grin Pai. vreau sa am coapse mai subtiri, sa mai slabesc. sa dau jos burtica laughing nu e mare, dar nu o mai vreau si sa-mi tonific corpul. Si vreau sa stiu ce tip de exercitii ar trebui sa fac. happy

| SiLaS a răspuns (pentru Zellen):

Cele mai bune exercitii pentru definirea corpului sunt cele cardio. Daca ai posibilitatea sa te duci la sala iti recomand sa alergi pe banda,mers pe bicicleta,bicicleta eliptica,steper,aparate pentru picioare etc. Daca nu acasa poti face genuflexiuni,fandari alternative,fandari cu saritura,sarituri cu coarda,alergare pe loc(sau afara depinde cum vrei)
Acum trebuie sa fii atenta si la alimentatie deoarece daca nu o pui la punct exercitiile sunt aproape degeaba.Tu trebuie sa scoti treptat carbohidratii din alimentatie,deci fara paine,paste,orez, cartofi, fasole, astea trebuie sa le elimini treptat din alimentatie dar nu de tot, le duci la un punct cat se poate de mic, sa zicem ca mananci maxim de 2 ori pe saptamana carbohidrati, si iti recomand sa le inlocuiesti cu mix-uri de legume, de toate tipurile.Trebuie sa ai 3 mese pe zi in care sa ai 150g de carne neaparat+legumele. Dimineata fulgii de ovaz sunt foarte buni, ii poti combina cu lapte sau iaurt. Intre mese daca ai posibilitatea sa mananci salata de fructe(Cel putin 2 tipuri)ar fi excelent.Seara inainte de culcare niste lactate simple 1-2 iaurturi, lapte etc.
Sper ca te-am ajutat. Daca mai ai intrebari sa imi spui!

| Zellen explică (pentru SiLaS):

Hmm, crezi ca ai putea sa ma ajuti cu un program? happy de exemplu..luni sa fac aia, marti aia..etc si sa-l respect in fiecare saptamana happy multumesc mult de raspunsuri big grin

| SiLaS a răspuns (pentru Zellen):

Nu mi-ai raspuns daca te duci la sala sau vrei un program pentru acasa pentru a sunt doua lucruri diferite si trebuie sa stiuhappy

| Zellen explică (pentru SiLaS):

Oh, sorry big grin pai. as vrea sa ma apuc de sala, momentan nu fac. Deci mai degraba pentru acasa, dar daca se poate si pentru sala, mi-ar fi de mare ajutor! happy

| SiLaS a răspuns (pentru Zellen):

Sala: Alergat pe banda,bicicleta eliptica(sau aia normala),steper,genuflexiuni,si aparate pentru extensia picioarelor.
Acasa:fandari alternative, fandari cu saritura, fandari laterale, genuflexiuni fara greutate, alergat afara neaparat si in casa alergat pe loc.Baftahappy

| Zellen explică (pentru SiLaS):

Mersi mult! happy