| KronstadtX a întrebat:

A fi tu insuti, in ziua de azi, este un defect?

19 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

As putea spune ca e cel mai mare defect! Gandeste-te de cate ori pe zi, tu insuti ai vrea sa te scobesti in nas, sa ragai, sa-l injuri de toti sfintii pe cocalarul care te ucide cu maneaua in autobuz, sa-ti injuri seful care, cu mintea lui odihnita, produce idei crete pe care TU trebuie sa le pui in aplicare, dar educatia si bunul simt te impiedica sa faci toate astea. Mai ales, in public.
Deci, singura solutie este sa vii acasa, sa te inchizi intre patru pereti si sa fii tu insuti in fata oglinzii. Nu de alta, dar, fara public, n-are niciun haz.

| shadovv a răspuns:

Offtopic: Imi place cum ai zis o. De parca etica variaza in timp!
Ontopic: Nu e un defect, sinele e cel mai importuant lucru pentru el insusi.

| Woodenpints91 a răspuns:

Cei care se poartă cum ar vrea să fie,nu cum sunt ei de fapt...da, văd un defect în a fi tu insuţi.
Mai e şi chestia aia, că, dacă atunci când eşti tu însuţi nu eşti pe placul majorităţii, eşti defect.

greece12
| greece12 a răspuns:

De cele mai multe ori, da.
Cioclii morali si fariseii vremii vor avea grija sa-ti aminteasca asta la cea mai palida incercare a ta!
Dar ce putin imi pasa...

| 4b a răspuns:

Este o calitate, iar oamenii care o detin is pe cale de disparitiehappy

| Raniia a răspuns:

Incerc sa fiu eu insami, sa fiu acceptata cu calitatile si defectele mele, si eu la randul meu sa accept calitatile si defectele celor din jur.

| TDman a răspuns:

Daca nu esti cocalar, da, este un defect din pacate, dar spune mersi, ca mai sunt si alti oameni care sunt ei insasi, cu care o sa poti discuta. Romania e plina de nătărai, dar o sa gasesti si oameni pe gustu tau, o sa veziwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul este relativ, depinde din ce punct de vedere priveste cel care te judeca.
Daca sa fii "tu insuti" nu-l incomodeaza, e ok.
Daca ii foloseste, te lauda.
Daca ii incurca interesele, te scuipa, te bate si te f...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar stii ca mai adaugam si noi cate oleaca de defect. unii cate o litra, altii cate o halba.mai multe chiar.cateodata parca santem dezmembrati cu totul.atunci santem noi insine.si nu e bine deloc.

| unul1 a răspuns:

In ziua de azi cei care ne conduc da. Vor sa ne uniformizeze. Vor sa nu mai ai pareri iesite din comun, vor la scoala sa invatam pe de rost aceleasi informatii chiar daca nu sunt reale sau folositoare, vor sa nu mai fim nationalisti, vor sa nu mai avem religie, vor sa nu mai fim rasisti si lista poate contina.

De ce ne vor asa? Pentru ca esti mai usor de manipulat.

| Dangel a răspuns:

Depinde de anturaj.

| AlexCătălin21 a răspuns:

Depinde de personalitate, dar in general, da este un defect.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru AlexCătălin21):

Ori esti un copil de 10 ani ori ai citit intrebarea pe jumatate.

| AlexCătălin21 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Ori ai retard mental ori n-ai ocupatie deloc.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru AlexCătălin21):

Daca te crezi asa destept, te rog, argumenteaza-ti raspunsul la aceasta intrebare.

| AlexCătălin21 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Profesore in primul rand nu sunt chior deci pot sa citesc intrebarea completa si nu cred ca este imposibil sa imi vezi varsta din cele 2 cifre din nume,deci sunt bune argumentele pana aici,da? A fi tu insuti se refera la comportamentul tau ceea ce inseamna ca,in ziua de azi,cum a spus KronstadtX, parerea mea este ca astazi poti fi tu insuti doar daca tu chiar ai mintea brici, stii sa te descurci si celelate, deci din cate stiu eu nu multi sunt asa ceea ce inseamna ca este un defect, si nu ai avea de castigat.

| Plolice a răspuns:

Eu cred ca nu este un defect sa fii tu insuti

| glitchMirror a răspuns:

Tre să faci ce vrei,când vrei, fară să dai în stupid(prea mult), și să-ți pese cât de puțin ce cred alții, atâta timp cât îti merge ție bine, și te doare drept în fund.

| SoniaMihaela a răspuns:

Nu! nicidecum! pentru mine, mai degraba un defect ar fi falsitatea happye cel mai sincer lucru "sa fii tu insuti"...