| anonim_4396 a întrebat:

A murit filosofia? Stephen Hawking zice că da.

Răspuns Câştigător
| bluebios a răspuns:

Stephen Hawking a spus ca in domeniul cosmologiei si fizicii in general filozofia nu mai are nimic de spus, pentru ca nu se mai pot dezlega misterele universului doar stand pe scaun si gandind, mai trebuie sa vii si cu rezultate experimetale. Asta nu insemna ca filozofia este o stiinta moarta, pentru ca mai sunt alte domenii unde poate aduce multe contributii cum ar fi stiintele politice, sociologia etc (stiintele umaniste in general).

13 răspunsuri:
| alecsa91 a răspuns:

Filosofia traieste in fiecare din noi, intr-un mod diferit!
Actele noastre, gandirea si vorbele, toate inseamna filosofie!
Sa nu uitam de suflet de la el pleca totul!

| 1n3x a răspuns:

Tu ce crezi?

| CosminHaarp a răspuns:

Da a murit filozofia

| harciog a răspuns:

O afirmatie pur filosofica care contrar directiei, tocmai a nascut filosofie, mai ales discursul doamnei Ruxandra Badea.E imposibil ca filosofia sa moara asta insemnind ca omul a incetat "cautarea"si de aici inainte va sti pur si simplu.

| DorelSudoru a răspuns:

Filosofia o face fiecarestraight face

| améliee a răspuns:

Nu, filosofia moare odata cu omul.

| Skylar a răspuns:

Filosofia si dumnezeu au murit acum mult timp

| miradoniz a răspuns:

hee hee "orice filosof spera ca e ultimul"hee hee

| harciog a răspuns:

Ce l-a mai copiat Ruxandra Badea pe Nietzsche, dar ce a mai copiat-o Ophiel pe Ruxandra Badea.

| Skylar a răspuns:

@Harciog cine **** e ruxandra? eu stiu ca am citat doar pe nietzsche

| miradoniz a răspuns:

@bluebioshee hee au mai spus-o și alții înaintea luihee hee

| Hombre a răspuns:

Plimbându-mă prin cimitir am vazut forte mulţi inmormântati, pe "Filozofia" nu am vazut-o inmormântată nici măcar pe Elodia.

| Reiatsunami a răspuns:

Vai de mine.