| Theo94 a întrebat:

A nins in unele zone din Orientul Mijlociu, zone desertice: Turcia,
Liban, Siria, Iordania, Israel, nordul Egiptului.Ce parere aveti, este vreo "manarie"?

http://www.gandul.info/......i-11766221

7 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da este o mânărie, tarile nordice sau hotarat sa nu mai aiba frigul specific iernilor si a pus in functiune ventilatoare uriase si a impins aerul rece in Africa.

| Theo94 explică (pentru Hombre):

In afara de Egipt ce tara este in Africa din cele care le-am enumerat, ca eu nu vad nici una (daca ai auzit de ele)?

| Hombre a răspuns (pentru Theo94):

N-am auzit, dar tu ai auzit de umor?

| Mădă0611 a răspuns:

Cica incalzirea globala poate cauza asta. Oceanul poarta aerul cald de la ecuator spre nord unde se loveste de ghetari si e intors, dar daca ghetarii se topesc, aerul cald e oprit, fiind inlocuit de aer rece. Deocamdata e vorba de un pui de val de aer rece, care se pare ca nu e prima data cand se rataceste, cand o sa se mai topeasca din ghetari o sa vina si mamica lui. laughing

| sublime89 a răspuns:

Nu e nimic neobisnuit. Se intampla rar, dar se intampla, mai ales acum cu schimbarile climatice. Eu stiu sigur ca in Siria a nins si prin februarie anul asta.

| Theo94 explică:

Turcia nu prea e zona desertica dar restul sunt.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Vine Solomon :-s