| EmaS a întrebat:

Afirmatiile sunt lucruri pe care le gandim sau pe care le rostim. Daca ea este pozitiva, aduce rezultate pozitive, daca este negativa aduce rezultate negative.Credeti ca cuvintele pe care le rostim au putere?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Da,au. Prin cuvinte putem dărâma sau zidi un suflet.
Se zice că uneori cuvintele sunt mai dureroase decât faptele!
Chiar şi în Biblie găsim: " Căci din cuvintele tale vei fi scos fără vină, şi din cuvintele tale vei fi osândit."

54 răspunsuri:
| EmaS explică (pentru Hmmmm):

Important este ca te vad la fel de mic!

| Hmmmm a răspuns (pentru EmaS):

Ne asemanam, dar ne distingem. Tre' sa recunosti, n-ai incotro!

| EmaS explică (pentru Hmmmm):

Suntem atat de asemanatori si totusi atat de diferiti! Logic ca ne distingem, doar eu port fusta si pantofi cu toc! laughing

| Hmmmm a răspuns:

Da, da, ne distingem, ca doar nu si eu am ras la postul tau. Ai ras doar tu. In sinea ta ai recunoscut ca sunt mai "luminat" decat tinerolling on the floor.

| EmaS explică:

Am ras pentru ca doream sa te intreb daca porti cumva si tu fusta! Iar te amagesti singur!

| Hmmmm a răspuns (pentru EmaS):

M-as bucura sa ai dreptate.

| EmaS explică (pentru Hmmmm):

Eu intotdeauna am dreptate!:p

| Hmmmm a răspuns (pentru EmaS):

Tu ma copiezi doar.

| EmaS explică (pentru Hmmmm):

Chiar nu intentionez! Ti-am mai spus nu reprezinti un model de viata pentru mine.

| Hmmmm a răspuns:

Sharvany, pai evita-ma atunci, nu te mai contrazice cu mine, nu ajungi nicaieri, sunt mai destept. Cu toata modestia! Vezi ce putere au cuvintele mele? Te tin aicirolling on the floor.

| EmaS explică (pentru Hmmmm):

Oricum stau aici. Nu-i bai. Nu trebuie sa te superi pe mine. Eu te apreciez ca om. Si eu eram ca tine. Ma credeam superioara, nimeni nu imi ajungea la nas. Dar, am inteles ca nu sunt cu nimic mai superioara decat cei din jurul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Tu intotdeauna ai dreptate? laughing Asta, cind esti singura laughing

| Hmmmm a răspuns (pentru EmaS):

Sa nu ma supar pe tine?rolling on the floor)Zau ca ma amuz copios pe seama ta; ai o varsta, dar nu releva deloc ce ar trebui. Nu ma poti aprecia la adevarata mea valoare pentru ca nu ai valoarea mea. Te credeai superioara, nimeni nu iti ajungea la nas...Eu nu ma cred superior, eu sunt superior si nimeni nu-mi poate ajunge la nas pentru ca-mi tin nasul in batista (duhneste a prostie). Ai inteles ca nu esti cu nimic mai superioara decat ceilalti pentru ca niciodata nu ai fost, ci doar te-ai crezut, spre deosebire de bine, care SUNT! Ma opresc aici cu posturile, deja ai primit prea multa atentie. D-zeu sa te calauzeasca.

| EmaS explică (pentru Hmmmm):

Eu am realizat ca tot ce am si tot ce sunt le-am primit de la Dumnezeu.
La tine intr-adevar, se vede ca te crezi cel mai destept, din postarile tale! Oricum, ne simtim onorati sa avem parte de genii aici pe TPU!

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Niciodata nu sunt singura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Nici cind faci dus?

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

A! a! Nici chiar atunci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Inteleg ca te-a convins Hombre sa intri in jacuzzi-ul lui? laughing

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

CA CUvintele, sigur ca da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Ete na. Asta nu-i asa de grav. Mai grav e ca vorbeste cu multi de "i" si baga cuvinte carora nu le cunoaste intelesul, in contexte nepotrivite. Da' nu-i nimic daca greseste, se roaga seara si e iertatawinking

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Foarte de ajutor raspunsul tau. Nu stiu ce ne-am face fara genii ca tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Nu trebuie sa fii geniu, sa inveti romaneste. Mai deschide si tu cartea de gramatica, nu te teme ca nu musca.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Nici mie nu imi plac utilizatorii neglijenti a caror postari sunt pline de greseli de scriere. Dar scopul nostru este sa le venim in ajutor, nu sa ii criticam. Am observat greseli si la doamna profesoara, dar ea si-a castigat acest drept, nu? Nu te mai obosi sa dai raspuns pentru ca nu voi mai raspunde. Daca doresti sa gasesti greseli cauta in alta parte. PA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Greselile de tastare apar cind tastezi repede, nu din neglijenta si e mai putin grav decit daca faci greseli pentru ca ti-a fost lene sa inveti gramatica.