| Palagandrei7 a întrebat:

Agricultorii aduna ingraseminte chimice pentru a creste concentratia de azotati din sol.
In ce culturi nu este nevoie de astfel de ingraseminte? De ce?

2 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Intrebarea este buna si chiar astept un raspuns corect:"ce plante de cultura nu au nevoie de azotati(chimici sau naturali) din sol?"

| madagascar a răspuns:

Exista ingrasaminte care nu sunt chimice care pot fi folosite in toate culturile, in general oameni vor sa accelereze cresterea plantelor, sa indeparteze daunatorii si sa nu aiba buruieni in jurul culturilor, poti sa urmaresti un documentar ca sa vezi mai exact cum se face agricultura bio in toate ramurile.