| SugaaarFree a întrebat:

Ai omori pentru a salva o viata?

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de a cui viata trebui sa o salvez happy

| 愛日本 a răspuns:

La ce te referi?
Adică, dacă aş omorî o personă pentru a o salva pe alta?
Sau dacă eu mi-aş da viaţa pentru altă persoană?
Păi la prima variantă pe care am spus-o, răspunsul e depinde... Dacă acea persoană care e pe moarte să zicem e din cauza mea aşa, tot nu aş omorî alta... Dar dacă nu este din cauza mea aşa, tot nu aş omorî, pentru că a omorî este un lucrufoarte rău şi grav sad

| IMC90 a răspuns:

In balanta nu este acelasi lucru? laughing

Nu avem dreptul sa omoram pe nimeni, faptul ca uneori alegem sa facem asta, tine de liberul arbitru, si este problema fiecaruia.

| zdrangoi a răspuns:

Esti fara zahar!

| piciu91 a răspuns:

Da

| DorelSudoru a răspuns:

Poate viata mea...sau doar daca imi place

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Numai daca acea persoana ar face si ea acest lucru pentru mine.

Sper ca te-am ajutat happy

| AmelyRain a răspuns:

As omorai una ca sa salvez mai multe

| FucktheSystem a răspuns:

Depinde pe cine trebuie să omor și pentru cine.
Dacă trebuie să omor un țigan să salvez un/ prieten/ă sau părinții cu mare plăcere.

| Unbearable a răspuns:

Depinde. As renunta la una in schimbul alteia. Intotdeauna exista un intrus...

| MeScorpion a răspuns:

Da` n-as misca un deget!

| Lauragd a răspuns:

Sigur as face asta daca se presupune ca ar trebui sa salvez viata unei persoane care inseamna mult pentru mine.Cred ca as fi in stare sa-mi iau si viata mea pentru o astfel de persoana.

| Vizitiul a răspuns:

Nu, pentru c-as fi pe zero. Ori as salva, ori n-as omori.

| Necrophagist a răspuns:

Nu am drept decat asupra mea

| PosteXD a răspuns:

Ai omora 3 oamnei pentru a salva unu? mai mult rau faci daca faci asta

| NuDauFunda a răspuns:

Uite, eu de exemplu as fi omorat toti politicienii activi din Romania pentru a-l salva pe Ion Diaconescu.