| Vizitiul a întrebat:

Alegi sa mori in picioare sau alegi sa traiesti in genunchi? De ce?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tie ti se pare ca romanii ar avea de ales? Eu cred ca nu. Noi vom muri, cu totii, in genunchi, cu matzele ghioraind de foame.
Asta, in cazul in care nu se gaseste vreunu' sa se ridice in picioare, sa indrepte mitraliera in directia potrivita si sa uite degetul apasat pe tragaci.

22 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...ba decat sa mor eu prefer sa traiesc laughing)

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Era imposibil sa nu-si dea in petic harciogul.
@harciog: O sa inveti vreodata ca obscenitatile si vulgaritatea nu merg chiar oriunde si cu oricine?

| Flav a răspuns:

Aleg sa fiu mandru de mine si sa mor in picioare c-un pahar de vin rece.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pot sa stau in cap?

| ania a răspuns:

Aleg sa traiesc in genunchi.Adica in supunere fata de Creatorul meu, daca am inteles bine metafora. Pentru ca sunt o creatie, legile care cel ce m-a creat le-a stabilit pentru binele meu, daca le ignor cred ca se vor intoarce impotriva mea. Cred ce cea mai mare libertate vine din supunerea fata de el, oricum nu noi facem regulile, El e un stapan mult mai bun decat noi insine sau altii care s-au gandit ca ar putea sa-i ia locul.

| NickiMinaj a răspuns:

Aleg sa traiesc.winking

| pwp a răspuns:

Eu prefer sa mor in picioare!

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Raspunsul l-a dat MM Stoica si Socrate

| ema69 a răspuns:

Nu e nimic rau sa cazi in genunchi, daca cel pentru care o faci merita.(Stiu ca poate fi interpretat in doua moduri, insa cred ca e valabil ce am zis in ambele situatii).

| addyy a răspuns:

Aleg sa mor in picioare.Nu ma chinui si de ce sa nu recunosc ca am putin orgoliu in mine(sa nu mi-l ranesc asa rau big grin)

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Aleg sa mor in picioare deoarece viata e prea faina sa o traiesti in genunchiwinking.
PaPa PuP

| MiK3L a răspuns:

Mai bine mori in picoare! (pentru ca nu te chinui) Dar daca traiesti in genunchi te vei chinui mereu.

| crizantema a răspuns:

Daca ma gandesc la demnitate prefer sa mor in picioare. Dar daca am familie prefer sa traiesc in genunchi, pentru cei dragi se merita orice umilinta.

| DinooCanScreamRawwrr a răspuns:

As alege sa mor in picioare.Pana la urma moartea e o promisiune, atunci de ce sa nu murim demni, fiind siguri ca am ramas in picioare, nu ne.am tarat prin viata, fara un scop anume, doar de dragul de a traii.Conteaza viata din anii tai, nu anii din viata ta.Acest lucru mie mi se pare evident. Oricum, viata omului e ca procesul de crestere al unuei flori, infloreste, apoi moare, deci, ce rost mai are o floare uscata intr.o lume colorata? La fel si la oameni, ce rost are un om ce se chinuie sa supravietuiasca, " in genunchi", slujind placerea vietii? E doar un suflet neutru in plus, asteptand o minune, un miracol ce ii va scutura genunchii de povara vietii. Poate gandesc negativ, dar asta e parerea mea.
Numai bine!

| MeGustaaa a răspuns:

Mai bine sa mori in picioare cu demnitate decat satraiesc ca un sclav

| smaty a răspuns:

Banuiesc ca este o metafora, nu? adica sa mori cu demnitate sau sa traiesti ca un sclav, sa iti ordone toti? eu as prefera sa mor in picioare decat sa traiesc in genunchi, pupandu-i in posterior pe altii. de ce? pentru ca nu suport sa mi se dea ordine si, cred eu, sunt o persoana demna.

| katy a răspuns:

Sa mor in picioare si normal,asta inseamna ca esti sigur pe sine si nu te lasi calcat in picioare de nimeni si te mentii la un rang in care lumea te respecta pentru ceea ce esti.a trai in genunchi presupune faptul de a depinde de altii, desi sunt multi in aceasta ipostaza cu siguranta nimeni nu isi doreste asta, ci fiecare isi doreste sa fie lider

| shtephan a răspuns:

Pai fiecare cred ca nu si'ar dori viata de "caine", asa ca de aceea alege sa moara in picioare ca demnitatea si personalitatea fiecaruia sa nu fie calcata in picoare de altii. Bafta. Sper ca te'am ajutat sa intelegi.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ales să stau în picioare. Răspund, deci încă exist happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ales de la 6 ani. Mor in picioare! Nu de alta, dar am genunchii slabi laughing
De ce? Asa m-au educat parintii si bunicii. Sa nu fiu ingenunchiat de prostii care au putere. Merg pe "legea Pitbull": ori inving eu, ori eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer femeile in genunchi in fata mea pina la moarte.Habar nu ai cit de voluptoasa poate fi viata asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roxi,le arunci dar faci in asa fel ca persoana respectiva sa-si dea seama ca e din politete.Sar'mina.