| NuConteazaNumeleMeu9966 a întrebat:

Am 3 intrebari /;
1) Cine a creat Extraterestrii.
2) Ce este cu triunghiul bermudelor.
3) Ce sunt Extraterestrii.

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sa o dam putin in sf atunci :

1 ) Aici spunand din start ca extraterestri intr-adevar exista :

-e greu de spus atunci cand noi nu am descoperit pana acum o alta specie in afara planetei noastre.
Nu garanteaza nimeni ca ei au fost creati din aceleasi elemente chimice ca noi, ca au nevoie de apa ca sa supravietuiasca, de gaze, de lumina soarelui.
Pot sa fie fiinte din siliciu...pot sa fie fiinte care nu ne seamana deloc.
In infinitatea universului poate unele specii au fost create de altele, poate chiar intregi planete sau galaxii.
Dar trebuie sa fi existat o specie originara care a aparut inaintea celorlalti.
Sau a fost acolo mereu?
Poate a evoluat natural din elemente chimice exact ca noi... poate a existat inainte universului, poate sunt asa de complexe incat pentru noi nu are logica ....etc
Ce usor dai din s/f in filosofie...

2 ) Nimic.
Sunt peste 100 de astfel de triunghiuri in toata lumea despre care nu se vorbeste nimic.
Unul este chiar in Romania, in muntii bucegi.
Locurile astea au in general o activitatea electromagnetica...ciudata.
Dar povestile acestea sunt exagerate mult.
Triunghiul bermudelor este una dintre cele mai circulate zone acvatice si aeronautice din lume.
Si cate avioane si vase dispar in fiecare an?
Unul din 1000?
Plus ca esti si o zona cu vreme imprevizibila...
Da, sunt povesti ciudate in acea zona, dar la fel sunt si despre Marea neagra si nu vad prea multi sa vorbeasca despre asta.

3 )
Fiinte care vin din afara planetei noastre.

Daca o sa se realizeze colonia pe marte pe care Nasa vrea sa o creeze pana in 2030 si o sa se nasca cumva un copil acolo.
Atunci copilul acela o sa fie considerat extraterestru pentru ca nu vine de pe pamant...

| Kaℓi a răspuns:

1)
Varianta a) i-a creat Dumnezeul extraterestru.
Varianta b) au evoluat din supa organica extraterestra.

La 2 si 3 nu mai raspund, ai primit deja raspunsuri foarte bune de la colegii TPU happy

| Lizzu a răspuns:

1) Cica un Arhitect le-ar fi creat pe toate si tot ce exista in Univers, deci inclusiv extraterestri.

2) Sa fiu sincera, Nu CRED ca exista. E posibil sa fie un "alibi" pentru cei mai mari din aceasta lume care conduc dupa voia lor si cand au chef sa faca ceva disparut spre beneficiul lor personal, baga la inaintare Triunghiul Bermudelor (vestitul).
Ori poate fi o poarta spre o alta lume, un univers paralel, alta dimensiune (? )

3) Fiinte cu capacitate cognitiva,constienta sau simple si inevoluate forme de viata.
In orice caz,nici pe departe nu cred ca arata asa cum ii infatiseaza mass-media.
Pot fi simple civilizatii, asa cum au fost cei din trecutul indepartat de pe Pamant, simple sau cine stie, mult mai complexe si evoluate decat Pamantul.

Nu e nimic ciudat in existenta extraterestrilor, cred. Ei nu stiu de noi si nici noi de ei. Dar pot fi pe acolo pe undeva.

| ErrorFound a răspuns:

1. Intrebare stupida legata de religie. Extraterestrii nu au fost creati. Sau poate au fost creati de alti extraterestrii. Poate si noi am fost creati de extraterestrii.

2. Un petic de ocean delimitat de cateva insule in care au disparut avioane si vapoare. De submarine n-am auzit...

3. Extraterestru(prin definitie)=Fiinta ce nu traieste pe Pamant.
Pot fi orice de la microbi si euglene pana la dinozauri si balene dar care nu traiesc pe Pamant.

| BlackSulphur a răspuns:

1. Trebuie sa-i fi creat cineva? Patetic...
2. Este ceva numit Wikipedia!
3. Dupa cum spune numele: Fiinte din afara spatiului terestru.

Si am si eu o intrebare: Ce legatura are cu religia?

| RadioactiveUranium a răspuns (pentru BlackSulphur):

? Ce religie nu vezi ca esti la categoria Stiinta si Filosofie.

| BlackSulphur a răspuns (pentru RadioactiveUranium):

A fost mutata intrebarea, dar daca ai fi citit si alte comentarii, ti-ai fi dat seama si singur!

| dragos38 a răspuns:

Iata inca o intrebare interesanta hm.
cine ne-a creat si pe noi, doar ca noi suntem fiinte terestre, trunghiul bermudelor ultimele ultimele teorii ale cercetatorilor spun asa ca acolo exista un camp electromagnetic foarte puternic iar daca treci pe desupra acelui loc s-ar putea sa te trezesti ca te duci la fund.asa ca mai bine il ocolestice sunt extraterestrii/100% nu sunt niste semisalbatici ca noi 100% sunt net superiori noua din punct de vedere tehnologic si as zice chiar si spiritual. daca vor aparea vreodata sunt sigur ca toate religile de pe planeta aceasta vor cadea intr-o emisiune unde au fost invitati emil strainu, alexandru mironov, alexandru mironov l-a intrebat pe emil strainu daca chiar exista de ce nu apar raspun '' nu suntem pregatiti pt.asa ceva deocamndata

| Dumniezău a răspuns:

1.Nimeni,ar trebui sa fie creeati de cineva?
2.Mai este nimut si triunghiul satanei, habar n-am de ce...
3. Extraterestrii suntem noihee hee

| animeioana55 a răspuns:

1.Poate ca cel ce ne-a creeat si pe noi. In plus ti minte zeii din diferite religii, indienee, egiptene, poate ca ei sunt de pe alte planete.
2. Un loc! cu multe mistere, si poate si creaturi ciudate.
3. Vecinii nostri asa cum ar fi asiaticii sau americanii, dar care nu sunt verzi sau albastri sau au multe mainii... intelegi tu.
Eu asta cred. Tu ce parere ai?