| OnlyHope a întrebat:

Am gasit pe okazii.ro o chitara clasica pentru incepatori, cu varste cuprinse intre 3 si 10 ani, iar eu am 15 :)) (dar tot incepatoare as fi ca n-am mai cantat pana acum). http://www. okazii.ro/catalog/56261451/chitara-copii-3-10 -ani.html

Toate bune si frumoase, dar mi se pare exagerat de mic pretul de 70 lei pentru o chitara nou-nouta, cu tot cu cutie, pana si o coarda de rezerva. Ce explicatie gasiti pentru acest pret mic? Credeti ca e de calitate proasta? :S Si inca o intrebare. E potrivita pentru mine, o fata de 15 ani, o chitara de copii cu varste cuprinse intre 3 si 10 ani? :)) Eu vreau sa invat cateva melodii simple, deci ar fi buna o chitara pentru incepatori, dar oare pe o astfel de chitara se invata doar 2 sunete?

1 răspuns:
| WeLoveIceCream a răspuns:

Eu te sfatuiesc mai bine sa iti iei una de la un magazin specializat in muzica, ca sa nu risti. Decat sa dai 70 de lei pe o chitara care poate nici nu e buna, mai bine iti iei una de 2-3 mil. dar care o vei avea toata viata, si esti sigura ca e buna. si eu am chitara. si am dat pe ea 4 mil. iti recomand una de la delson sau hora. sau daca vrei sa ramai la aceasta, utilizatorul care a postat-o are un nr de telefon sau un id pe pagina. si il poti contacta si intreba daca e buna sau daca dupa prima folosire s-a stricat. Succes mult si sper ca te-am ajutat.Bye.FUNDA?batting eyelashes