| vladionut94 a întrebat:

Am o intrebare si sper sa primesc raspuns sa nu mor prost happy
deci daca nasa a trimis pe luna astronauti cum doamne iarta-ma au trecut de centura Van Allen care spune ca nu se poate sbura 1.500 de km si 40.000 ca radiatile mortale intra in organism si i poate omori pe astronauti
si am vazut in video pe youtube ca nil astrong nu a putut da un raspuns la acesta intrebare cum de a trecut de radiatile van allen si tot sa exchivat de la intrebare
ps:daca este adevarat atunci cum de acum exista astronauti in spatiu la ora actuala

Răspuns Câştigător
| 1cristian1990 a răspuns:

Din ce am auzit! Daca te uiti la poza primului om in spatiu ai sa vezi ca steagul americii flutura e la vant, doar ca pe luna nu e vant!
Probabil ca la ora actuala navetele spatiale sunt captusite cu diferite materiale care nu lasa radiatiie nocive sa afecteze astrolte secrete pe care le stie nasa si nu le divulga oamenilor! nautii!
Sunt mu

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Voi trei luati-va de mana si mergeti la Obregia.

| vladionut94 explică (pentru doctorandus):

Imi cer scuze ca nu suntem asa inculti ca tine si daca cineva punea o intrebare pentru oameni mai cititi tie ti se pare ca ar trebuie sa merge la pshiatrie
ps: sper sa intelegi ca am scris comm pe limbajul tau de agramat si semidoct ce esti tu ironic vorbind

| doctorandus a răspuns (pentru vladionut94):

E o diferenta intre ce sustine religia si ce sustineti voi: nu se poate nici demonstra si nici infirma ca Isus ar fi Dumnezeu, deci fiecare e liber sa creada ce vrea in privinta asta. Insa voi invocati niste teorii paranoide ale conspiratiei pentru a nega fapte obiective.

| Radu284 a răspuns:

Iti dai seama ca navele spatiale au si ele un invelis protector pentru asta, mai ales unde este cabina astronautilor. Si costumele lor au o anumita protectie la radiatii. Plus ca nu stau mult timp in acea zona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca a fost la tv, este cu siguranta adevarat."
Unii chiar sunt convinsi ca desenele Tom & Jerry sunt inspirate din fapte reale.
Unii se uita prea mult la televizor.
Uite ceva distractiv si educativ in acelasi timp.
https://www.youtube.com/watch?v=kDi7mFIpPHQ

| RandyMarsh a răspuns:

Conspirationistii si religiosii, idiotii zilelor noastre.
1)Tu ai auzit de costume de protectie impotriva radiatiilor?
2)Steagul a fost fabricat in asa fel incat sa arate ca si cum ar flutura.
3)Au fost multe alte misiuni pe luna, nu numai una.De ce ar mai cheltui miliarde de dolari pe o alta misiune, bani care pot fi investiti in misiuni din care putem descoperi mai multe.

| profil6568923 a răspuns:

Omul nu a ajuns pe Luna.
Neil Armstrong este un escroc, nu un erou.
Se pare ca radiatiile alea sunt atat de puternice ca ar trece prin corpul navelor.
Mai devreme sau mai tarziu NASA si guvernul american vor recunoaste ca au mintit.
Hai sa ne gandim, au fost pe Luna in 1969 si de atunci (45 de ani) nu a mai fost nimeni, ar fi incercat rusii, chinezii, altii.Nu stiu de ce nu spun rusii ca a fost o minciuna.