| Floryn9 a întrebat:

Am o simpla curiozitate...magia exista? Ma uit la "Dynamo si Magia Imposibilului" si ma uimesc de ce vad. E ceva real sau facut la calculator? Se poate si in realitate ce face el?

7 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Se poate face si in realitate ( ce vezi tu ca face e real ), dar el a facut mult timp lucrul asta si s-a perfectionat foarte bine.,, magia,, pe care o face sunt niste trucuri bine stiute de el.

| JamilaGizeh a răspuns:

Bineinteles ca nu exista!
Sunt doar niste trucuri foarte bine puse la punct. Niste iluzii optice.
Uite-te la "Secretele magiei", acolo iti dezvaluie toate trucurile, ramai uimit.

| ombladon a răspuns:

Nu exista magie, exista doar iluzionism...

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Nu mai crede in magie caci nu exista.
Bafta

| catty22 a răspuns:

Totul este facut doar ca sa te distrezi si tu cind te uiti la toate trucurile magice. Ele nu exista.

| AdyColt a răspuns:

Este cat se poate de real. Totul ţine de iluzie si de ascunzisuri.

| Aiwendil a răspuns:

Ceea ce vezi la televizor sunt doar niste trucuri si iluzii optice. Acei oamenii nu sunt decat niste falsi. Tot ce vor sa faca e bani.
Magia adeverata e greu de accesta.Aceea magie e telepatia, telechinezia, levitaia, clarviziunea, chiar si rugaciunile si meditatia sunt o forma de magie. Oamenii care chiar au aceste daruri date de la Dumnezeu din diverse motive nu vin la TV sa iti faca tie palaria sa iti plutesca.
Acesta magie trebuie sa ai rabdare cu ea.Trebuie sa exersezi ani intregi din viata.Chiar si dupa ce ai una dintre aceste puteri, vei continua sa exersezi ca sa te perfectionezi si mai mult.