| lynnjhonkurr551 a întrebat:

Am trecut clasa a8a si dupa trebuie sa intru la liceu. Nu ma descurc foarte bine la scoala, dar am cautat licee si profile si am ajuns sa aleg Liceu Tehnic profil Stiinte Sociale. Este greu? Orele sunt grele sau usoare? ce materii voi invata? la scoala ma descurd la geografie, istorie,engleza, la matematica doar algebra si biologie, mi se potriveste profilul?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Științe sociale este profil umanist - nu tehnic.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai ai 1 an intreg sa pui mana serios pe carte, ca sa inveti si sa ai o sansa la liceul cu profil stiinte sociale.