| Gego a întrebat:

Am văzut că foarte mulți oameni fac presupuneri în ceea ce priveste căderea lui Putin, că va fi eliminat de miliardari rusi, de serviciile secrete, de proprii lui oameni, că va fi o mare revoluție în Rusia.
Eu unul sunt pesimist în astfel de pronosticuri, nu prea îmi vine să cred că Putin va putea fi eliminat și/sau vor începe revolte în Rusia Să nu uităm că Rusia are poate cel mai eficient sistem de opresiune din lume, cel mai criminal sistem, servicii secrete extrem de opresive și eficiente.
Și să nu uităm că astfel de metode nu au fost eficiente deloc cu Hitler și cu Stalin, iar la ordinele lui Stalin au murit 18 milione de oameni care au încercat să se opună rigimului, iar Rusia este o Coree de Nord vopsită mai frumos.
Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Eu cred că dacă nu îl elimină nimeni, suntem toți niște proști, iar el ăla deștept.
Singura mea speranță este că poate NATO nu spune tot ceea ce face.

| NunuNini a răspuns (pentru J0B0MAT):

Intr-adevar, nu spune tot ce face.
https://www.digi24.ro/......ia-1859483
Oricum, tot in dezavantajul nostru este.

| J0B0MAT a răspuns (pentru NunuNini):

Fiind pe net, e ca și cum ar fi spus.

8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Daca nu ii supara pe miliardari, pe oamenii din serviciile secrete, nu-l va da jos. Deci depinde de asta.
Oricum el a facut pact cu miliardarii dandu-le voie sa faca ce vor daca il protejeaza pe el, le-a dat lor economia, si el a luat apararea, armata.
Pai altfel era chiar mort de mult.

Insa are si multa sustinere din partea populatiei.

| Frank51 a răspuns:

Eu cred că totul este un plan bine pus la punct de către iluminatti, Putin este doar un pion care respectă cu strictețe regulile jocului, după ce totul se termină, majoritatea tarilor vor face parte din NATO și EU, ăsta e planul din umbră.

| Brizbriz a răspuns:

Nu stii nimic despre Putin, nici despre situatie
deci, ori cauti pe net "zana maseluta"
ori cauti "Davos" si vezi cu ce se mananca PE BUNE, tot razboiu'

| timidu89 a răspuns:

Ba esti nebun la cap? Daca se ofera miliarde de euro, cum sa nu vrei sa il elimini cu orice risc? Eu si compatriot de al lui sa fiu tot as vrea sa pun mana pe o asa suma. Nu are cum sa scape, cineva o sa il lichideze cat de curand.

| darrio2007 a răspuns (pentru timidu89):

Tu crezi ca Putin, in asemenea situatie, il gasesti pe terasa la o bere? Este intr-un buncar, despre care nu stie nimeni unde se afla.

| timidu89 a răspuns (pentru darrio2007):

Tu crezi ca nu sunt spioni infiltrati prin Rusia? A si aratat ca sunt 3 buncare in care e posibil sa se fi ascuns. Nu cred ca e la terasa, eu zic ca e filat de mult timp Putin. Poate mai dureza, dar o sa fie prins parerea mea mai tarziu sau mai devreme. Probabil ucis, ca in viata e prea periculos sa fie lasat.