| Flav a întrebat:

Ambitia este un viciu?

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Consider ambitia pozitiva doar in cazurile in care vrei sa realizezi ceva bun! O calitate!

12 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu, viciu are valoare de negativ, ambitia este o dorinta.

| EmaS a răspuns:

Ambitia este o pasiune atat de puternica in sufletul omului incat oricat de sus va ajunge tot nu va fi satisfacut vreodata.
(Niccolo Machiavelli)

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Aşa cum a spus şi mihaela31, ambiţia e un lucru pozitiv,care te ajută să-ţi împlineşti scopurile, să-ţi materializezi gândurile, să nu rămână doar la stadiul de sofisme.
,, Ideile nu pot transforma realitatea decât prin atitudinea oamenilor." (Henri Wald-Tensiunea gândirii).
P.S. Turn the page, babybatting eyelashes!

| harciog a răspuns:

Ambitia e dorinta noastra,nu este viciu dar vazuta de afara, de cei neimplicati, numai ca "si"cuvint ea devine un cuvint fara valoare dintr-un vers fara valoare dintr-o poezie tot la fel.

| DianaScorpio a răspuns:

Un viciu cu siguranta nu, ori o calitate, ori un defect. In functie de situatia la care ne raportam, ambitia poate fi uneori o calitate, alteori un defect.

| NickiMinaj a răspuns:

Eu cred ca da. e un viciu perfid, care iti mananca multa energie si iti inapoiaza prea putin.

| pwp a răspuns:

Eu cred ca este o calitate.
as vrea sa o am sad

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Da ambitia este un viciu si distruge ...pentru ca unu in dorinta de avea cat totul se ambitioneaza in asa hal incat nu il mai intereseaza pi cine distruge sau pi cine face sa sufere.

| Anonymus3000 a răspuns:

Pentru unele persoane care vor sa isi indeplineasca visul sau sa faca ce va in viata asta da este un viciu iar pentru mine e cel mai mare viciu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambitia e buna,pentru realizarea unor visuri, daca nu calci pi cadavre pentru asta. daca mergi pe principiul scopul, scuza mijlocurile cred ca-i putem spune viciu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambitia nu este un viciu este urmarea unui viciu.

| kokkaina a răspuns:

Este o calitate!