| Doodleskull a întrebat:

As dori sa fac si eu un site web dar nu stiu cum sa incep, adica nici nu stiu cum trebuie sa fac.
Stiu html.
Ce ar mai trebui sa invat si care ar fi procesele pt a face un site

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Ce trebuie: construiesti si testezi paginile pe calculatorul propriu. Te inscrii pe un domeniu de web gratuit, urci paginile prin FTP pe serverele alea. Pagina de start trebuie sa fie denumita index.html sau default.html.

Pe urma inscrii websiteul pe motoare de cautare (Google, Bing, Yahoo, etc.).

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Html si css pentru un site simplu

php, js, mysql pentru un site dinamic.

procesul e simplu, doar pentru html deschizi un notepad si incepi sa scrii.

pentru php ai deva nevoie de un server web